13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

--

Křížek rozhodl o třech bodech Sousedovic

0

Netolice vzdorovaly Sousedovicím téměř do 80. minuty, ale potom si vzal slovo Vladimír Křížek a poslal tři body do Sousedovic.

Šanda vychytal Křížka

V podzimním nedělním odpoledni dal rozhodčí Daniel Petričák pokyn k zahájení zápasu. Sousedovice chtěly porazit Netolice, které doma dosud neprohrály, jak to na podzim už bývá, tak terén zrovna neoplýval krásou. A hned od začátku to byl urputný boj ve středu pole a kombinace na rozbahněném hřišti příliš nešla. Sousedovice měly v prvním poločasu tři gólové příležitosti a u všech byl Vladimír Křížek, jenomže u všech třech selhal. Netolice měly také jasnou příležitost, ale brankář hostů Jaroslav Šilhan vykopl jasný gól po střele k tyči

Vladimír Křížek se přece prosadil

Ve druhém poločase už bylo jasné, že zápas skončí remízou, nebo kdo vstřelí gól, ten vyhraje. Odpovídala tomu hra ve středu pole. Vyrovnaný zápas utnul Vladimír Křížek, když po špatné rozehrávce netolického brankáře se zmocnil míče a v 77. minutě poslal Westru do vedení – 1:0, jeho čtvrtá šance už skončila gólem. Poté domácí přitlačili a hosty zcela vymazali, až na jejich obranu, která byla pevná jak skála a vyrovnání nepřipustila. V tomto zápase rozhodl druhý poločas, který lépe zvládli hosté, a tak si vezou důležité tři body a hlavně poprvé Netolice prohrály na domácím hřišti.

V předehrávce Sousedovice jedou do Zlivi, Netolice se doma postaví Čkyni, která v tomto kole pouze remizovala v Záblatí.

1. FC Netolice
Jiří Nárovec, trenér: Za vytrvalého deště a hlavně ve druhém poločase na téměř neregulérním terénu se hrál velmi dobrý zápas. My jsme i na tomto těžkém terénu chtěli hrát fotbal, Sousedovice vsadily na jednoduchou hru na brejky. Šance na obou stranách zůstaly nevyužité, a tak o výsledku rozhodla nešťastná chyba našeho brankáře. Z mého pohledu by asi byla spravedlivá remíza, ale nedá se nic dělat, štěstí v tomto případě bylo na straně hostů. Pro nás tak skončila poměrně dlouhá série domácí neporazitelnosti. Myslím, že hráče obou mužstev je třeba ocenit za to, jak tenhle zápas na rozmáčeném a rozbitém hřišti zvládli. Za předvedený výkon chci pochválit celý náš tým v čele s neúnavnými tahouny Mírou Balouškem a Vaškem Vláškem. I když jsme nedokázali bodovat, tak proti silnému a kvalitnímu soupeři odevzdali maximum.

FC Znakon Sousedovice
Přemysl Šroub, trenér: K předposlednímu zápasu v podzimní části sezóny jsme jeli do Netolic, které na svém hřišti dosud neprohrály a jsem velice rád, že jsme utkání zvládli a na těžkém terénu na hraně regulérnosti a vyhráli 1:0. Od začátku to byl urputný boj ve středu pole a kombinace na rozbahněném hřišti příliš nešla. Domácí mužstvo nám ve snaze “hrát fotbal“ nabídlo prakticky zadarmo tři gólové příležitosti, ale Křížek ve všech třech selhal. Nás podržel brankář Šilhan, kdy vykopl jasný gól po střele k tyči. Druhý poločas už připomínal vodní pólo a bylo jasné, že kdo dá gól tak vyhraje. Nám se to podařilo zásluhou Křížka, když ve své čtvrté šanci po špatné rozehrávce netolického brankáře nezaváhal a v 77. minutě nás poslal do vedení. Poté nás domácí přitlačili, ale pozorná obrana vyrovnání nepřipustila. Za aktivitu ve druhém poločase jsme si vyhrát zasloužili a chci hráče za příkladnou bojovnost pochválit…

P. Šanda [-] - V. Vlášek [-] , M. Baloušek [-] , D. Andres [-] , S. Šulc [-] , P. Fux [-] (81. P. Novák [-] ) , J. Urban [-] , J. Lukáš [-] , P. Reindl [-] , D. Hlavatý [-] , J. Pivoňka [-]

J. Šilhan [-] - V. Křížek [-] (90. J. Jalůvka [-] ) , T. Glazunov [-] (33. P. Vojtíšek [-] ) , R. Náhlík [-] (90. D. Trégl [-] ) , V. Kacetl [-] , J. Kovář [-] , M. Glazunov [-] , J. Hrach [-] , M. Rataj [-] , P. Masák [-] , F. Duba [-]

ŽK: 54. D. Hlavatý , 61. J. Pivoňka - 41. M. Rataj , 89. J. Kovář , 90. V. Křížek . ČK: 84. J. Pivoňka .
Hráči zápasu: M. Baloušek , V. Vlášek .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Petričák Daniel - PLAČEK Tomáš, HARVALÍK Miroslav.