12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

Překvapení kola se odehrálo v Ledenicích

0
Vyšší Brod slaví první výhru v soutěži

Všechny góly v první půli

Hosté přijeli do Ledenic s cílem dobře bránit a spoléhat se na brejky. Mezi tři tyče branky Vyššího Brodu si stoupl stoper Klíma. Hostům vyšel skvěle začátek utkání. Už v 5. minutě se po standartní situaci prosadil hlavou Gondek, 0:1. Ve 13. minutě zahrávali hosté znovu standardku a míč opět padl přesně na hlavu Gondeka, který mohl slavit vedení 0:2. Ledenice neskládaly zbraně a snažily se o prolomení soupeřovi obrany. Šance měly například Winkler měl dva samostatné úniky, ale neuspěl. Volfovi překazilo gólovou radost nejprve břevno a potom tyč. Poté zaúřadovalo otřepané nedáš dostaneš a udeřili znovu hosté. Jak jinak než hlavičkou po centru se zapsal střelec gólu Pomije a ve 40. minutě už to bylo 0:3. Za pouhou minutu ovšem dokázali domácí kontrovat. Bez ve středu hřiště posunul do pravé strany na Kadlece jenž obešel gólmana a trochu z úhlu trefil opuštěnou bránu, 1:3. Za tohoto stavu se obě mužstva také odebraly do kabin.

Druhá půle bez branek

Ve druhé půli už hra neměla takový spád, přesto byly k vidění šance na obou stranách. Asi v té největší domácích se objevil Winkler, který už se dostal za Klímu, ale odkrytou bránu netrefil. Své kvality musel i na druhé straně předvést Mařík proti brejkovým situacím soupeře. Oba gólmani tedy ve druhé půli své svatyně uhájili a zápas skončil překvapivým výsledkem 1:3. Ledenice vyšly bodově naprázdno. Naopak Vyšší Brod získal vůbec poprvé v sezóně všechny tři body a opustil poslední místo na kterém se teď krčí Chlum.

TJ Slavoj Ledenice
Pavel Vajgel (trenér domácí): Je pro mě hodně těžké tenhle zápas hodnotit. Řekl bych, že v prvním poločase jsme hráli a soupeř dával góly. Na co sáhli to jim tam padlo, i když ty standardky měli trefené přesně na hlavu. My se na šance strašně nadřeli a jednoduše jsme inkasovali. Druhá půle už byla taková vyrovnanější, když se soupeř snažil kouskovat hru. šli jsme v zápase možná šestkrát nebo sedmkrát sami na bránu, ale bohužel jsme byli neproduktivní. Dneska si pochvalu zaslouží Mařík jenž nás držel a od čtyřech pšti další gólu zachránil.

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér hosté): Velmi nám pomohl už minulý zápas proti Svinům, který jsme odehráli velmi slušně. Do Ledenic jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit. A to jsme ještě jeli bez brankáře. Do branky si stoupl stoper Klíma, který ale zachytal opravdu dobře. Chtěli jsme se soustředit na obranu a vyrážet do brejků. To se nám povedlo hned dvakrát v úvodu, kdy jsme dali dvě branky ze standardních situací po rychlých kontrech. V první půli jsme měli problémy, domácí nastřelili asi třikrát tyč. Hlavně byla naše obranná čtyřka moc roztažená a domácí okének dobře využívali. V druhém dějství jsme už bránili dobře, domácí sice byli většinu času na míči, ale tlak byl spíše platonický, do ničeho závažného jsme je nepustili, naopak jsme opět hrozili z brejků a klidně jsme mohli přidat i další branky. Pochválit si opět zaslouží všichni, i takticky jsme utkání zvládli dobře. Hráči utkání: Klíma, Gondek, Rohlík

J. Mařík [-] - L. Winkler [-] , K. Havelka [-] (46. J. Kaňka [-] ) , M. Kožant [-] (83. M. Michner [-] ) , M. Kadlec [-] , T. Lamáček [-] (86. F. Kopecký [-] ) , J. Pavlík [-] , J. Princl [-] , M. Bez [-] , M. Volf [-] , J. Fošum [-]

F. Klíma [-] - V. Pomije [-] , K. Šerhakl [-] , T. Dibďák [-] , F. Filip [-] (46. R. Bartoň ml. [-] ) - J. Rohlík [-] , J. Gondek [-] , F. Kročák [-] , K. Krauskopf [-] , A. Jirkal [-] (35. T. Račák [-] ) - V. Marek [-] (89. T. Cach [-] ) -

ŽK: 39. L. Winkler , 58. M. Kadlec , 61. T. Lamáček - 14. F. Kročák .
Hráči zápasu: J. Mařík - J. Rohlík , J. Gondek , F. Klíma .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Petričák Daniel - TOUCHA Matěj, TALÍŘ Milan.