11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

60. J. Hájek , 76. P. Eliáš - 5. O. Husa , 52. L. Lenk
0
Olešnice prohospodařila dvougólové vedení

Poločas těsně pro hosty

Chlum měl po deseti kolech na kontě jediný bod a to za remízu s Vyšším Brodem před, kterým byl v tabulce jen díky lepšímu skóre. Úvodní desetiminutovka nenasvědčovala tomu, že si domácí jakkoliv polepší. Už v 5. minutě se centrovaný míč do vápna odrazil k Husovi, který pěknou křižnou střelou otevřel skóre, 0:1. Pak měli hosté ještě dvě nadějné příležitosti k navýšení náskoku v krátké době, ale neuspěli. Chlum pak přeci jen zabral a po zbytek půle byl lepším týmem. Ke smůle domácích to ovšem nemělo vliv na průběžný výsledek utkání, proto se do kabin odcházelo za stavu 0:1.

Tři góly ve druhé půli

Druhý poločas začal v obdobném duchu. Úvod druhého dějství patřil hostům. Po sedmi minutách hry se do brejku dostal Lenk a z úhlu prostřelil Barvu, 0:2. Potom podobně jako v první půli začal přebírat iniciativu Chlum. Po hodině hry vykřesal jiskřicku naděje na body po rohu hlavičkující uzdravený domácí sniper Hájek, 1:2. Domácím svitla naděje a vrhli všechny síly do útoku. Herní převahu přetavil čtvrt hodiny před koncem ve vyrovnávací gól po zaváhání Krauskopfa Eliáš, 2:2. Domácí sice obrat nedokonali, ale své bodové konto přesto zdvojnásobili. Pro Chlum to byl teprve druhý bod na podzim. Pro Olešnici, které se oproti loňsku daří lépe je to naopak ztráta.

TJ Sokol Olešnice
Martin Havel (trenér hosté): K tomuhle zápasu se mi toho moc ani raději nechce říkat. Hrubě jsme podcenili soupeře a byl to náš asi nejhorší zápas za dva roky v B. třídě. V obou poločasech jsme zahráli jen deset minut, jinak jsme bránili a všechno bylo špatně. Pro mě to byl oboustranně špatný fotbal ke kterému jsme se bohužel přiklonili. Působili jsme odevzdaně a soupeř si za bojovnost bod určitě zaslouží. Jsem nas...