1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

Bavorovice proměnily první kolo v pohodovou přípravu

0
Bavorovice v prvním kole rozdrtily Vyšší Brod

Poločas gólově "jen" o třídu

Vůbec první zápas celé sezóny 2016/2017 se od 10:00 hodin sehrál mezi domácími Bavorovicemi a Vyšším Brodem. Hosté sice zápas zahájili poměrně aktivně, ale domácí brzy vývoj zápasu zvrátili. Ve 12. minutě po centru a dvakrát odraženém míči uklízel prakticky do brány míč Granov, 1:0. Na druhý gól si diváci museli počkat až do 37. minuty. Podobně jako při prvním gólu skóroval po centru a odraženém balonu Šálek, 2:0. Dost možná zlomový moment zápasu přišel až v samém závěru prvního dějství. Na 3:0 do šatny upravil trochu šťastně po centru hlavičkou, když se jeho zakončení od hlavy hostujícího hráče odrazilo k tyči znovu Granov

Gólostroj ve druhé půli

Kdo se na začátek druhého poločasu o trochu zpozdil přišel o gól na 4:0. Jak jinak než ze vzduchu se o něj po hezkém Hanzalově centru postaral hlavičkující Šafránek. Tento gól vzal hostům  de facto zbytek chuti do zápasu. Za nedlouho hlavičkoval Hanzal a s přispěním hostujícího hráče skončil míč opět v síti, 5:0. Snad jen o minutu později dokázal Vyšší Brod kontrovat. Šlo jen o kosmetickou úpravu výsledku. Gólman Sýkora špatně rozehrál a pramenil z toho faul a následná standardka pro hosty. Z nějakých dvaceti metrů vyhnal po přímém kopu všechny pavouky ze Sýkorovi svatyně Prochaska, 5:1. Pak už úřadovaly jen Bavorovice. Po hodině hry ztratili hosté na své polovině míč a Hanzal dokázal přehodit Čadka jenž byl venku z brány, 6:1. V 77. minutě přidal sedmý gól čerstvý Smejkal, který se po Kuchařově přihrávce ocitl sám na vápně a podél vybíhajícího brankáře skóroval, 7:1. O pět minut později unikl po křídle Babka a svůj centr posadil na hlavu Kuchaře, 8:1. Čtyři minuty nato pálil Šimek a Čadek střelu vyrazil jen k Šafránkovi a to znamenalo změnu skóre na 9:1. To proč si fanoušci nezakřičeli deset zodpoví jen duo Smejkal Boubal. V úvodním utkání soutěže Bavorovice zostudily Vyšší Brod poměrem 9:1.

TJ Bavorovice
Petr Smejkal (asistent trenéra/hráč domácí): Soupeř nás ze začátku překvapil aktivní hrou. Pak ovšem jakoby odešel. Po čtvrtém gólu se ze hřiště prakticky vytratili. Neřekl bych, že fyzičkou, ale v hlavách. Údajně lepili sestavu šesti hráči z béčka. My jsme podali kolektivní a poctivý výkon odzadu. Mohli jsme přidat i desátý gól, ale nepovedlo se. Svým výkonem mě dnes potěšili Hanousek a Šafránek.

V. Sýkora [-] - J. Trnka [-] (75. P. Smejkal [-] ) , D. Granov [-] - T. Koranda [-] , R. Hanousek [-] (83. F. Šimek [-] ) , P. Boubal [-] - F. Šafránek [-] , S. Šálek [-] (46. P. Babka [-] ) , V. Jakeš [-] , R. Hanzal [-] , J. Kuchař [-]

FK Dynamo Vyšší Brod
M. Čadek [-] - J. Rohlík [-] , F. Klíma [-] , J. Gondek [-] , T. Cach [-] (58. R. Bartoň ml. [-] ) , K. Krauskopf [-] , F. Filip [-] , A. Jirkal [-] (84. M. Gondek [-] ) , M. Vančura [-] , P. Prochaska [-] , V. Pomije [-]

ŽK: 72. F. Filip .
Hráči zápasu: R. Hanousek , F. Šafránek .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Bumba František - ROUS Zdeněk, ŠPELINA Miloslav.