8.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Katovice sestřelily Dačice šesti góly

0

Jak se zápas vyvíjel?

K utkání nemohl nastoupit nemocný Černý, na jehož místě levého beka si odbyl svoji premiéru v základní sestavě dorostenec Koutský. Ten však na hřišti pobyl pouze 15 minut, neboť pak musel přenechat místo na hřišti náhradnímu brankáři Holému. Ten totiž nahradil vyloučeného Švehlu.

Divoký byl již úvod zápasu. Po necelé minutě se v brankové příležitosti zjevil hostující Toman, míč však poslal mimo tyče. Následně poslal Cibulka přesný křižný pas na Rejška, který bodlem propálil Zejdu – 1:0. Ve 4. minutě střelec první branky centroval na Požárka, jehož tvrdou střelu Zejda vyrazil. V 9. minutě měli hosté příležitost z přímého kopu, Švehla střelu vyrazil.

Velmi sporný moment přišel v 15. minutě. Švehla za vápnem odehrál míč bokem, pomezní rozhodčí posoudil tento zákrok jako hru rukou a hlavní rozhodčí ukázal našemu gólmanovi červenou kartu. Ze záznamu je přitom zřejmé, že se nejednalo o zjevnou brankovou příležitost. Za Švehlou totiž byli všichni naši obránci. Do branky se postavil mladý gólman Holý. V 18. minutě při něm stálo štěstí, neboť hosté trefili po rohu břevno. A to byla v prvním poločase jejich poslední šance. Branky padaly na druhé straně.

Ve 21. minutě střílel Požárek doprostřed branky. Ve 28. minutě postupoval na Zejdu Uher, hostující gólman stačil míč včas odkopnout. Ve 38. minutě se už Uher prosadil, když zužitkoval přesnou Repovu přihrávku – 2:0. Ve 31. minutě uklidil míč přesně k tyči po Miklasově centru Požárek a poslal nás do vedení 3:0. Ve 43. minutě neproměnil Repa samostatný nájezd. Ve 44. minutě jsme marně reklamovali zjevnou ruku hostujícího obránce v pokutovém území.

Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Ve 47. minutě skončil míč po Repově akci na tyči. O dvě minuty stejný hráč přesně našel před malým vápnem Požárka, který střelou pod břevno nedal Zejdovi šanci – 4:0. A o šest minut později náš mladý snajper dokonal hattrick a zvýšil naše vedení na 5:0. Hosté snížili v 57. minutě po rohu Brandlem na 5:1. V 62. minutě Repa neproměnil ani svůj druhý samostatný nájezd na Zejdu. V 78. minutě vstřelil šestý gól Zoubek, který byl v tu dobu na hřišti šest minut. Poslední branku utkání vstřelil v 82. minutě hostující Toman.

Utkání s Dačicemi bylo jako na houpačce. Brzké vedení nás nejdříve posadilo do sedla. Následovalo ale vyloučení brankáře Švehly a museli jsme hrát 75. minut v početní nevýhodě. O našem vítězství rozhodla individuální kvalita našich ofenzivních hráčů, kteří převyšovali své soupeře. Velmi dobrý výkon podal při své premiéře mladý gólman Holý.