8.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2016-2017

--

Šlágr kola vyzněl jasně pro Rokytnici

7. R. Ferkl , 13. M. Vahila (p.) , 25. M. Vahila
0

Fotbalisté Rokytnice hlavně zásluhou první půle vybojovali výhru nad třetí Blatnicí a upevnili si vedoucí postavení v tabulce Okresního přeboru

K vedoucí brance přidal Marián Vahila další dvě

Rokytnice si v minulém kole další venkovní výhrou ze hřiště již poslední Náměště upevnila vedoucí postavení, které ale musela hájit ve šlágru kola proti dobře hrající Blatnici. Zajímavou podívanou tedy sliboval zápas mezi vedoucím týmem tabulky Rokytnicí a třetí Blatnicí. Byl to také souboj dvou kanonýrů, kteří vévodí tabulce střelců - Mariana Vahiľy a blatnického Milana Sovy. O tom, že domácí nenechají nic náhodě, svědčila první gólová akce ze 7. minuty, kdy Prokeš se uvolnil ve vápně a přihrál nabíhajícímu Ferklovi, který střelou k tyči překonal blatnického gólmana -1:0. Neuběhlo ani pět minut a ve vápně byl faulován unikající Marián Vahila. Sám faulovaný si vzal míč a z pokutového kopu zvýšil na 2:0 pro domácí. Blatnice se těžko dostávala přes domácí obranu a domácího brankáře v první půlce téměř neohrozila. Rokytnice naopak zvýšila své vedení, kdy se ve 25. minutě po pohledné kombinaci trefil střelou z vápna Vahiľa -3:0.

Ve druhé půli již branka nepadla

Do druhé půlky nastoupili rokytničtí ospale a Blatnice měla během patnácti minut pár slibných šancí, které však zlikvidoval pozorně chytající Široký. Rokytnice svoje vedení mohla několikrát zvýšit, ale Vahiľa odmítl minimálně dvě nabídky na zkompletování hattricku. Přesto drží Rokytnice nadále první příčku.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Dvořák Radek, vedoucí: Utkání jsme rozhodli již v první půlce, když jsme na soupeře vlétli a nic jsme jim nedovolili. Druhou půlku měla Blatnice několik šancí, ale i my jsme mohli výsledek několikrát navýšit. Body zůstaly dnes zaslouženě doma.

M. Široký [-] - J. Hakl [-] , O. Štefánek [-] (76. J. Herbrych [-] ) , D. Kašiár [-] (67. J. Nosek [-] ) , D. Jičínský [-] , O. Dalecký [-] , R. Ferkl [-] , M. Vahila [-] , M. Prokeš [-] (69. J. Veleba [-] ) , M. Štork [-] , J. Syrový [-] (80. J. Bílek [-] )