17.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2015-2016

--

Hamry B udržely vedení, šlágr kola rozhodl Ladislav Sýs

72. L. Sýs
0

V rámci 17. kola III. třídy zavítalo na hřiště Sněžného rezervní mužstvo Hamrů. Celek, nacházející se na prvním místě celé soutěže, přijel posilněn stoprocentní jarní bilancí se skóre 5:2. Domácí zase nejenže nepoznali hořkost porážky, dokonce ani neinkasovali.

První poločas branku nepřinesl

Dalo se čekat, že zápas bude z obou stran velmi fyzicky náročný. Na pečlivě připraveném trávníku se od úvodních minut odehrávala velká bitva s minimem šancí. Balón byl k vidění nejčastěji ve středu hrací plochy, kde spíše dominovali hosté, kteří si s ním přeci jen více rozuměli a rozvíjeli hru směrem dopředu.

Především velký počet standardních situací byl na pořadu dne. Avšak ani jeden z celků nebyl schopen dopravit míč do sítě. Jedním z důvodů byla vyrovnaná výšková bilance, protože obě družstva disponují převážně vysokými a statnými borci.

Jedna z mála šancí se pro Sněžné naskytla po závaru před Bencovou brankou, kde se na malém pokutovém území dostali k osamocenému balónu Buchta se Škapou, nicméně se nedomluvili, kdo z nich zakončí, takže nakonec skončila celá akce mimo tři tyče. Vzápětí se na druhé straně sám kapitán Srnský dostal po krkolomném sólu od půlky hřiště na velké vápno, odkud vyzkoušel pozornost Dušana Štegnera.

Hamry byly ve druhé půli o gól šťastnější

Po jeho bryskním zákroku tak začínal druhý poločas za stejného stavu, jako ten první. Hamerští v něm přidali na aktivitě, ještě více ovládali střední část, ale zatím to na gólový efekt nevypadalo. Střely šly převážně hodně mimo, zbylé projektily pak pochytal připravený brankář. Ani útočné snahy Sněžného nebyly zvlášť povedené, za zmínku stojí zajímavý pokus ze střední vzdálenosti z dílny Dvořáka. Ten však prolétl kolem pravé tyče do boční sítě.

K ráznému tempu hry přispěl taky rozhodčí König, jenž pouštěl některé zákroky, avšak vůbec ne mylně. Spíš naopak, měl celé střetnutí více méně pod kontrolou, i když barevné kartónky si schovával až na druhou půli. Samotný fotbal tak měl spád, protože bylo minimum přerušování kvůli zbytečnému povalování.

Bezgólovou nudu dokázali “Kladiváři“ zvrátit dvacet minut před koncem. Po jedné z chyb ve středovém kruhu se ke kulatému nesmyslu dostal Ladislav Sýs, uběhl s ním pěkný kus a tváří v tvář Štegnerovi se křížnou ránou ze strany nemýlil. Hosté tak mohli slavit, protože k vítězství měli v tomhle zápase hodně blízko.

Žádný větší nátlak na domácí straně se však nekonal, zkušení hráči B-týmu i nadále dobývali pokutové území. Možnost navýšit vedení měl ještě vystřídavší Smejkal, jehož exekuci volného přímého kopu chyběly centimetry, aby zaplula do horního rohu branky, povedený moment hráče, který tak nerozšířil svojí jedenáctigólovou bilanci.

Ve zbylých desítkách vteřin se již dohrávalo, sněženští sice ještě hrozili z autových vhazování, ovšem ke smazání deficitu to nevedlo. Závěrečnou tečkou byla standardní situace, kterou hrající trenér L. Střešňák poslal do blízkosti Bence. Ten sice dostal lehkou sprchu od kaluže vody, nicméně radost z vítězství mu to rozhodně nesebralo.

TJ Sokol Sněžné
Ladislav Střešňák, trenér Sněžného: Remízový zápas nakonec rozhodla jediná chyba, kterou hosté potrestali. Nehrál se nějaký líbivý fotbal, bylo to spíš o fyzické připravenosti a velkém množství soubojů.

FC Hamry nad Sázavou B
Michal Peterka: Dnešní zápas byl zase hodně vyrovnaný plný osobních soubojů (nic jiného se nedalo ani čekat) hlavně první poločas. Druhý poločas jsme dle mého názoru byli lepší i herně a zaslouženě vyhráli! Sice jen 1:0, ale i to se počítá! Ještě bych chtěl poděkovat hamerským fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.

D. Štegner [-] - M. Střešňák [-] , L. Pondělíček [-] , J. Beneš [-] , M. Vašek [-] - L. Štourač [-] , M. Škapa [-] , M. Dvořák [-] , K. Štegner [-] - J. Dufek [-] (24. T. Odehnal [-] ) , J. Buchta [-] -

L. Benc [-] - J. Sláma [-] (70. M. Černý [-] ) , P. Neubauer [-] , M. Petrik [-] , Š. Vrša [-] - D. Hrstka [-] , L. Sýs [-] , J. Kolarik [-] , F. Chlubna [-] - M. Srnský [-] , M. Gregar [-] -

ŽK: 50. L. Štourač , 52. J. Buchta , 70. J. Beneš - 54. J. Sláma , 64. P. Neubauer , 81. M. Černý .
Hráči zápasu: M. Vašek - L. Sýs .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: KÖNIG Miroslav - ŠIMON Jakub (N), ŠPINAR Jaroslav (N).