14.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2015-2016

--

Pohledec získal důležité tři body

40. L. Muller , 81. Z. Pestr , 85. M. Fajmon - 88. J. Uhlíř
0

Důležité body k záchraně získal Pohledec v zápase proti Křižanovu B, když zvítězil 3:1.

Pohledec vstřelil jednu branku

V dohrávaném utkání 14. kola III. třídy přivítal Pohledec rezervu Křižanova. Skvěle připravený pažit skropil před zápasem déšť. Kluzký terén nahrával rychlému fotbalu. Úvod utkání se odehrával ve středu hřiště, hosté hrozili rychlým přechodem do protiútoků, domácí tým spoléhal na kombinační přechod do útoku. V úvodu dvakrát zahrozil Vít Šaroun, nejdříve ve 4. minutě těsně minul, následně ho vychytal gólman Homola. Domácí tým byl aktivnější, kombinoval, ale do zakončení se příliš nedostával. V polovině poločasu vyslal na hostující branku krásnou ránu z 35 metrů Zdeněk Pestr, ale s přispěním gólmana Homoly míč skončil na břevně. Hosté zahrozili několikrát ze standardních situací, ale všechny jejich zakončení skončili mimo bránu Hájka. Ve 39. minutě ze standardní situace vyzkoušel Homolu domácí stoper Šajner. A z následného rohového kopu udeřilo. Míč se dostal na hranici šestnáctky k volnému Lukáši Mullerovi, který nádhernou technickou střelou vymetl všechny pavučiny v síti Homoly - 1:0

Domácí náskok navýšili

Druhý poločas nabídl velice kvalitní výkon domácího týmu, který prakticky nepouštěl hosty do hry. Domácí s chutí kombinovali a soupeře jasně přehrávali, nicméně chyběla gólová odezva. V největších šancích se několikrát ocitl Leoš Ondráček, jednou trefil břevno, dvakrát ho vychytal gólman Homola. Hosté sporadicky zahrozili domácí obraně, ale do zakončení se prakticky nedostávali. Uklidnění pro domácí tým přišel až v 81. minutě. Po akci Leoše Ondráčka míč trefil na malém vápně Zdeňka Pestra a domácí tým odskočil na dvoubrankový náskok - 2:0. Čtyři minuty na to vybojoval míč na vlastní polovině Antonín Jinek, poslal do brejku opět Ondráčka, který zatáhl míč do vápna hostů a naservíroval míč Michalovi Fajmonovi, který přesně zamířil k tyči - 3:0. Domácí tým v závěru polevil v koncentraci a hosté se dočkali snížení, když míč do sítě doklepl Uhlíř - 3:1. Domácí si již závěr pohlídali a zaslouženě zvítězili.

TJ Pohledec
Michal Laštovica: Naprosto zasloužené vítězství, Křižanov jsme zejména ve druhém poločase jasně přehráli. Udělali jsme další důležitý krok k záchraně.

SK FC Křižanov B
Petr Hladík: V prvním poločase byli domácí o něco aktivnější i nebezpečnější, ale gól jsme mohli (měli) dát my. Bohužel Kuba Stupka nedokázal, nikým neatakován, z malého vápna hlavou trefit bránu. Naplnilo se tak otřepané nedáš - dostaneš. Domácí hráč využil našeho nedůrazu po rohovém kopu a s velkým přehledem zakončil do horního růžku. Ve druhé půli nás zejména ve středu zálohy domácí jednoznačně přehrávali a měli i šance. A i když si myslím, že jim za stavu 1:0 pan rozhodčí odpustil penaltu, byli hráči Pohledce lepší a zaslouženě vyhráli.

TJ Pohledec
M. Hájek [-] - Z. Pestr [-] , P. Skalník [-] (79. A. Jinek [-] ) , L. Novotný [-] (68. M. Fajmon [-] ) , L. Muller [-] , M. Šajner [-] , L. Ondráček [-] (88. M. Pestr [-] ) , V. Šaroun [-] , L. Pejchal [-] , J. Pustina [-] , M. Skalník [-]

M. Homola [-] - J. Klobása [-] , T. Horníček [-] , M. Burian [-] , J. Stupka [-] - V. Malinský [-] (82. M. Sklenář [-] ) , P. Kaštan [-] , M. Láznička [-] , T. Plocek [-] - M. Král [-] (86. J. Uhlíř [-] ) , M. Částek [-] (66. S. Klobása [-] ) -

ŽK: 65. M. Částek , 79. J. Klobása .
Hráči zápasu: L. Muller , L. Ondráček , Z. Pestr - T. Horníček .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: BÍLEK Zdeněk - ŠVANDA Josef (N), VÍTEK Miroslav (N).