24.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Ostrava-Jih potvrdila zlepšující se formu a vyhrála v Píšti 2:1

34. P. Petr - 35. F. Zima , 39. R. Schüler
0

Píšť přivítala na domácím stadionu borce z Ostravy-Jih, kteří poslední zápasy hrajou ve skvělé formě.

Utkání ve vysokém tempu a vedení Ostravy

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Ve 23.minutě domácí z přímého kopu nastřelili břevno. O 10 minut později vystřelil domácí Petr Patrik a jeho střela skončila pod břevnem Wrožynovy brány, který tento míč evidentně podcenil - 1:0. V 35.minutě rozjeli hosté asi nejkrásnější akci utkání. Zima založil akci na jeden dotek, po které vystřelil Čajka, jehož střelu domácí brankář Jakub Gross neudržel a levý obránce jižanů Zima po hektickém sprintu zakončil do prázdné brány - 1:1. Tento gól hosty nakopl a v 39.minutě dal branku po individuální akci Richard Schüler, který vystřelil z hranice vápna do protipohybu brankáře - 1:2. Hráči tak šli do kabin za stavu 1:2.

Nápor Píště

Druhý poločas Píšť zatlačila jižany, ale do větší šance se nedostala. Naopak hosté hrozili na druhé straně svými rychlými protiútoky, ale všechny skončili v rukavicích výborného Grosse. V závěru útkání létat jeden balón za druhým do šestnáctky jižanů, ale ani jedna šance nebyla gólová. Konečné skóre zní pro hosty a to 2:1.