Sušice potvrdila zlepšenou formu, bodovala s Táborskem

0

Zápas patnáctého a druhého týmu musely rozhodnout pokutové kopy...

V první půli se diváci gólu nedočkali

Hned od začátku se hrál fotbal na vysoké úrovni. Snaživí sušičtí aktivně napadali, techničtí táborští znovu posílení o hráče "áčka" krásně kombinovali a kdo se přišel na utkání podívat, neprohloupil. Táborsko se snažilo dovést míč v podstatě až "do kuchyně," sušická obrana ale pečlivě hlídala a odvracela nebezpečí.

Čtyři góly v poslední půlhodině

Nastolený trend pokračoval, tentokrát však návštěvníci viděli i branky. Komplikace pro Táborsko nastaly hned chvilku po začátku druhého poločasu, kdy musel kvůli zranění odstoupit kapitán Chotovinský. První gól vstřelila Sušice, konkrétně záložník Szedmák. V 73. minutě si vybral slabší chvilku domácí gólman. Musiol šel důrazně za míčem, Gill odkopával a při výkopu nastřelil hostujícího střelce, od kterého se míč odrazil do brány. Hosté otočili skóre zásluhou Hovorky v 82. minutě. Sušičtí se ale nevzdali a dokázali srovnat. V nastavení se prosadil Melka a o vítězi musely rozhodnout penalty.

Jindy spolehlivý Páleník zklamal

Hned v první sérii neproměnil domácí Páleník, což se o pár chvil později ukázalo jako rozhodující moment celého rozstřelu. Dále sice postupně proměnili Melka, Skála, Králík a Linhart, ale ani jeden z exekutorů Táborska (Ciku, Kluzák, Musiol, Škrábek a M. Rabiňák) nezaváhal a hosté získali druhý bod.

Sušice i tak znovu stáhla bodové manko na záchranu, které momentálně čítá 4 body.

TJ Sušice
Domácí záložník J. Szedmák: "Dnes jsme předvedli fotbalový a bojovný výkon. Myslím si, že s hrou proti takovému soupeři, jako je Táborsko, můžeme být spokojeni. Výsledek 2:2 je asi spravedlivý, protože my i Táborsko jsme měli šance, které jsme neproměnili. Škoda našeho prvního inkasovaného gólu, kdy si slabší chvilku vybral jinak vždy výborný brankář Karel Gill."

FC MAS Táborsko B
Vedoucí hostujícího týmu P. Kolář: "Snaživí domácí hrají o záchranu v soutěži, my jsme hráli perfektní kombinační fotbal, nedařilo se dostat ale míč do brány. Všechno se to táhlo až na brankovou čáru a nic. Celý zápas byl ve vysokém tempu."