Poslední Viktorka podala slušný výkon a bere dva body

0

Penaltová show se odehrála i v Mariánských Lázních...

První poločas měly více ze hry hosté, avšak bez gólového efektu

První velkou šanci měl v osmé minutě Bezděk, který se po přihrávce Krejčího ze strany ocitl sám před brankářem, ale ten vyběhl a střelu klatovského útočníka vyrazil. O tři minuty později Bezděk centroval na zadní tyč, kde byl osamocen mladíček Harmady. S gólovou hlavičkou si ale neporadil a mířil těsně vedle. Ve 14. minutě centroval od rohového praporku opět Bezděk, na vápně se do balónu opřel Krejčí a nádhernou střelou z voleje trefil břevno. První branka přišla ve 42. minutě, kdy se po faulu Jandy kopal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Jan Bílek a poslal domácí do vedení.

Lukeš zachraňoval na poslední chvíli

Komplikace pro Klatovy přišli hned na začátku druhého poločasu, kdy si v 50. minutě vykloubil malíček Jaroslav Rojík a do brány musel zaskočit zkušený Jan Herman. V 54. minutě napřáhl za vápnem Karel Krejčí, ale jeho střela těsně minula branku. Stejný hráč rozehrával o minutu později přímý volný kop, jeho střela zapadla do brány, ale pro ofsajd hráčů, kteří se sice balónu nedotkli, ale brankaři clonili ve výhledu, branka uznaná nebyla. V 68. minutě se dočkali domácí dvoubrankového vedení, když z ojedinělé šance zvýšil Michal Drahorád. V 71. minutě dostal balón za obranu Kadlec, ale jeho střelu z úhlu brankář vyrazil na roh. Zasloužená branka Klatov přišla v 83. minutě, kdy Krejčího centr zakončoval Kadlec, jeho střelu brankář vyrazil, ale dobíhající Lukeš se prosadil z dorážky hlavou. V 85. minutě se dostali do své druhé vážnější šance v druhém poločase také domácí, to si do otevřené obrany zaběhl domácí záložník, ale Herman jeho nájezd zneškodnil, když vytáhl zákrok nohou. Hned z brejkové situace mohl vyrovnat Lukeš, dostal dlouhý balón do vápna od Kadlece, ale v klíčovém okamžiku mu chyběl krok. Vyrovnání přišlo v 90. minutě, kdy Krejčí zahrával volný přímý kop, našel volného Lukeše a ten placírkou uklidil míč do sítě.

Dva body pro domácí

Pokutové kopy vyzněly lépe pro domácí celek. Za hosty neproměnili Janda a Kadlec, a tak se Klatovy musely spokojit s jedním bodem.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Martinem Jandou.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Trenér domácích M. Drahorád st.: "Prvních 15-20 minut Klatovy zlobily, byly lepší, trefily i břevno. Postupem času jsme se dostali do hry, přebrali jsme otěže zápasu. Druhý poločas jsme byli lepší, vedli jsme 2:0, bylo to o tom, kdy dáme na 3:0 a bude po zápase, bohužel jsme velké šance nevyužili a v posledních 10 minutách Klatovy srovnaly."

D. Šmejkal [-] - F. Drahorád [-] , M. Jakubík [-] , J. Bílek [-] , A. Novák [-] - V. Kafka [-] , D. Cinkanič [-] , M. Drahorád [-] , V. Kotous [-] - P. Chval [-] , F. Labai [-]