Táborsko zvítězilo za dva body

0

Oba celky předvedly kvalitní fotbal, rozhodnout musely pokutové kopy...

První pětačtyřicetiminutovka v režii Varů

Od souboje dvou týmů z TOP 5 divize A se dalo očekávat kvalitní utkání, a tato prognóza se opravdu potvrdila. K vidění byl kvalitní fotbal nad divizní úroveň plný šancí a hezkých kombinací. V první půli měli navrch hostující hráči, byli důraznější v osobních soubojích a ve 12. minutě šli do vedení. Tvrdou ránou z voleje se prosadil Ivasko. Vary dále pokračovaly v náporu a domácí gólman Kudrna držel svůj tým nad vodou. Táborsko se blýsklo zásluhou Turka, který pěknou střelou z voleje trefil brankovou konstrukci.

Změna rozestavení domácím vyšla

Do druhé půle vyběhlo Táborsko v jiném rozestavení, což se na hře projevilo a modrobílí začali tahat za delší konec. V 52. minutě zahrál hostující brankář rukou před vápnem a z následného přímého kopu se parádně do šibenice trefil Kočí. Do konce poločasu bylo Táborsko i nadále lepším týmem, ale rozhodnout musely pokutové kopy.

Kudrna hrdinou

První tři série proměnili hráči na obou stranách. Pak selhal kapitán Táborska Chotovinský, následně ale Kudrna vychytal Plechatého. Až do sedmé série se znovu postupovalo bez probémů. Právě v sedmé sérii ale přišel konec penaltové loterie. Za domácí se k exekuci postavil sám brankář Kudrna a se štěstím proměnil, následně vychytal Pěkného a zařídil svému týmu bod navíc.

FC MAS Táborsko B
Vedoucí domácího týmu P. Kolář: "Zápas nad divizní úroveň, oba týmy předváděly kvalitní fotbal."

FC Slavia Karlovy Vary
Trenér hostů K. Tichota: "Odehráli jsme výborný první poločas, kdybychom vedli 3:0, nemohl by se nikdo divit. Po vyrovnávacím gólu Táborska se už potvrdila kvalita hráčů, kteří přišli vypomoci z "áčka" a byli lepším týmem. Zasloužená remíza."

V. Kudrna [-] - J. Škrábek [-] , J. Vavřina [-] , J. Chotovinský [-] , J. Smetana [-] - A. Kočí [-] , L. Turek [-] , J. Stoszek [-] - E. Ciku [-] , Z. Musiol [-] , J. Rabiňák [-] (46. D. Král [-] )

D. Strnad [-] - B. Tvrzník [-] (90. T. Veselovský [-] ) , T. Oslovič [-] , K. Plachý [-] (86. L. Mestl [-] ) , M. Pěkný [-] - J. Dušek [-] (72. Z. Joza [-] ) , A. Ivasko [-] , J. Nerad [-] (18. P. Plechatý [-] ) , J. Staněk [-] (80. Z. Lhoták [-] ) - M. Geňo [-] , M. Psohlavec [-]

ŽK: 90. J. Chotovinský - 41. M. Pěkný , 50. D. Strnad , 65. J. Staněk , 67. B. Tvrzník , 67. P. Plechatý , 89. M. Geňo .
Hráči zápasu: V. Kudrna - M. Geňo .
Místo: Bydlinského. Počet diváků: 100.