14.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

Nepomuk zahájil jarní část vítězně

6. V. Švec , 56. M. Baran
0

Souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky dopadl lépe pro domácí Nepomuk a ziskem tří bodů zabránil žinkovským, aby je v tabulce předstihl

Domácí fanoušky rozjásal Václav Švec hned po šesti minutách, kdy krásně přehodil hostujícího gólmana

První zápas jarní části sezóny se odehrál také na fotbalovém hřišti v Nepomuku, když na horkou půdu zavítaly dobře hrající Žinkovy. Oba týmy patří do první pětky nejlepších týmů v sezóně 2015/2016, tak se očekával kvalitní fotbal. Od první minuty bylo vidět, že to Žinkovy nebudou mít jednoduché. Hned po šesti minutách, když si míč převzal obávaný střelec Václav Švec a z velkého vápna krásně přehodil hostujícího gólmana a poslal tak svůj tým do vedení 1:0. Po vstřeleném gólu se hra mírně zrychlila a začaly přicházet i šance na obou stranách. Do slibné šance se dostal domácí Lukáš Zajíc, ale při snaze obstřelit gólmana mířil těsně vedle tyče. Několik šancí měli i hosté, ale ani jedna však gólem neskončila a poločas vypadal lépe pro domácí Nepomuk, když šel do šaten za stavu 1:0.

Domácí si zápas pohlídali a přidali další gól

Ve druhé půli se hra více přiostřila a hráči Žinkov začali být nervóznější a nervóznější, rozhodčí musel udělit hned několik žlutých karet za zbytečné povídání. Po jedenácti minutách druhého poločasu našel krásným centrem Jindřich Martínek osamoceného Marka Barana a ten se hlavou nemýlil a navýšil tak skóre zápasu na 2:0. V řadách Nepomuku se do hry postupem času dostávali i střídající hráči a hostující Žinkovy začínaly více tlačit na pilu a vytvořily si hned několik šancí, po jedné z šancí dokonce zazvonila tyč. I po velkém tlaku hostů už gól nepadl a domácí Nepomuk tak mohl slavit první tři body v jarní části sezóny. Poměrně slušná návštěva 150 diváků tak mohla vidět útočné a bojovné utkání, kde byli šťastnější domácí.

FK Nepomuk B
Lukáš Zajíc: „Byly nějaké žluté karty, hlavně za kecání. Na šance to bylo vzájemné, na obou stranách jich bylo hned několik. Žinkovy po našem střídání začaly trochu tlačit, ale ustáli jsme to. Se Žinkovama jsou to dobrý body.“

P. Wallenfels [-] - P. Váňa [-] , M. Baran [-] (80. J. Slach [-] ) , V. Švec [-] , J. Rous [-] , M. Lukeš [-] (53. P. Panc [-] ) , P. Osuský [-] (61. F. Mareš [-] ) , J. Martínek [-] , M. Švec [-] , M. Březák [-] , L. Zajíc [-] (67. T. Svoboda [-] )