14.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

O výsledku rozhodl první poločas

30. J. Rojík , 40. M. Dušek (p.) , 55. O. Košán - 60. T. Krejčí (p.)
0

Aktuálně poslední tým v tabulce Dvorec zahájil jarní část na výbornou a konečně vyhrál. Zahájil tak stíhací jízdu o udržení v okresním přeboru.

Skóre otevřela penalta

Dvorec doma přivítal v prvním jarním soutěžním utkání hostující Vstiš a v plánu neměl nic jiného než získat body a odlepit se konečně ode dna tabulky. Od první minuty měli ze hry více domácí, kteří  napravovali špatně rozjetou sezónu. Svůj tlak Dvorec proměnil ve vytoužený gól a to ve 30. minutě, když se poprvé trefil Jan Rojík, který proměnil pokutový kop 1:0. O deset minut později z rychlého protiútoku zvyšoval technickou střelou Miroslav Dušek, který po zemi k tyči překonal hostujícího gólmana 2:0. Hosté v první půli působili ochable po zimní pauze a žádnou větší příležitost na ohrožení domácí brány si nevypracovali. Do konce poločasu už se nic zvláštního nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí, kteří jednoznačně vyhráli první půli.

Vstiš se herně chytla, ale na body to nestačilo

Do druhého poločasu už hosté vstoupili bojovněji a s větší lehkostí, další gól si ale připsali znovu domácí a to v 55. minutě když se trefil domácí Ondřej Košán a navýšil tak skóre zápasu na 3:0. Hosté se postupem času dostávali více do hry, což jim přineslo vytoužený gól, o který se z pokutového kopu postaral kapitán hostujícího Vstiše Tomáš Krejčí. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale gólu se už osmdesát platících diváků nedočkalo a tak rozhodčí pískl konec za stavu 3:1 pro domácí Dvorec, který start jarní sezóny zvládl na výbornou a připsal si tři důležité body do tabulky.

TJ Slavoj Dvorec
Miroslav Dušek: „V první půli jsme měli převahu my, což se promítlo i na gólech, které jsme dali. Druhou půlku to bylo vyrovnaný, když snížili z penalty, tak měli 15 minut větší tlak, který jsme ustáli, a pak se hra vyrovnala a zápas jsme uhlídali.“

TJ Družstevník Vstiš
Jakub Vodička: „První poločas jsme úplně vypadli ze hry nic se nám nedařilo a druhou půli už jsme se chytli, ale to už jsme potom nedokázali zvrátit.“

J. Kříž [-] - L. Trhlík [-] , M. Matějov [-] (62. Z. Tomaščík [-] ) - J. Terč [-] , O. Košán [-] , P. Brožovský [-] - M. Dušek [-] - T. Kulhánek [-] , J. Panc [-] (71. P. Končel [-] ) , J. Rojík [-] , A. Vavřička [-]

M. Košan [-] - K. Bohmann [-] , D. Dušek [-] (75. P. Purdeš [-] ) , J. Čmelínský [-] (46. M. Kaiser [-] ) , A. Ježek [-] , M. Švec [-] , M. Korčík [-] , P. Švec [-] (5. D. Malý [-] ) , T. Krejčí [-] , T. Maday [-] , J. Pyrgal [-]

ŽK: 65. J. Panc - 47. T. Maday , 50. M. Švec , 70. D. Dušek , 82. T. Krejčí .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Komanec Petr - KANTA Vlastimil, ADAMEC Václav.