14.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Domácí Lužany nestačily na silné Kasejovice

0

Souboj dvou týmů z opačného konce tabulky dopadl lépe pro papírově silnějšího týmu, kterým byly Kasejovice a nedovolily si na startu jarní části žádné zaváhání a v poklidu si pohlídali zápas v Lužanech

První poločas podle papírových předpokladů vyhráli hosté

Lužany doma přivítaly silné Kasejovice, které přijely do Lužan s jasným cílem bodovat a udržet kontakt na čelo tabulky. Padesát sedm diváků sledovalo  od úvodních minut útočný fotbal a hned v první minutě mohli jít domácí do vedení, když jeden z domácích šel sám na gólmana Svobodu, ale svojí šanci nevyužil. Postupem času se do hry dostávali hosté až začali ovládat celé hřiště, což jim přineslo ve 24. minutě první gól, o který se postaral Stanislav Makovec, když mu z pravé strany nacentroval Martin Škyrta a bylo to 0:1. Ke konci poločasu Kasejovice mírně polevily a Lužany měly tak několik možností na vyrovnání, ale ani jedna příležitost nebyla více výrazná, aby více ohrozila hostujícího gólmana. Do konce poločasu už se nic výrazného nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 pro hostující Kasejovice.

Ve druhém poločase přidali Kasejovice další tři góly, jeden jim však sudí neuznali

Do druhé půle vstoupili opět lépe hosté z Kasejovic a byli to právě oni, kteří měli více gólových příležitostí. Na začátku druhé půle jim gólovou radost překazil jejich pomezní rozhodčí, když při autovém vhazování odmával přešlap hostujícího hráče, který svým autem založil útočnou akci, která skončila gólem, kuriózní však bylo, že si hlavní rozhodčí všiml zvednutého praporku až po gólu a po konzultaci s pomezním rozhodčím gól Kasejovic neuznal. Hostující pomezní si vysloužil uznání domácích fanoušků za fair play, fanoušci Kasejovic však mohli vyleťet z kůže. Po pár minutách ale hostující fanoušky rozjásal Karel Horal, když v 66. minutě přehodil domácího gólmana a zvýšil tak na 0:2. O dvě minuty později vstřelili hosté třetí gól, když Škyrta centroval před bránu a zaváhání domácího gólmana potrestal svým druhým gólem v zápase Stanislav Makovec 0:3. Třetí gól přinesl na kopačky Kasejovic větší klid a vítězství si tak v poklidu pohlídali. Na kuriózní odmávání pomezního rozhodčího už si málo kdo vzpomněl a hosté si tak odvezli všechny tři body ze hřiště Lužan.

TJ Sokol Lužany
Petr Rýmus: „Hostující byli lepší, v první půli nás přehrávali tak 30% na 70% držení míče. Zaslouženě Kasejovice vyhrály.“

TJ Sokol Kasejovice
Martin Škyrta: „Celý zápas jsme měli pod kontrolou, domácí si vytvořili pár šancí, ale byli nepřesní, jednou nás zachránil výborným zákrokem náš gólman.“

R. Fuchs [-] - M. Frána [-] , T. Kutka [-] , M. Rath [-] (46. J. Lešetický [-] ) , M. Toma [-] (68. M. Hřebec [-] ) , S. Tisot [-] , R. Soušek [-] , M. Dietl [-] , J. Linhart [-] (46. F. Tykal [-] ) , J. Pecl [-] , M. Havránek [-]

M. Svoboda [-] - J. Kopáček [-] , M. Fiala [-] , M. Chára [-] - K. Horal [-] (75. V. Jakubčík [-] ) , V. Drnek [-] - M. Škyrta [-] - J. Šimůnek [-] , S. Makovec [-] , D. Fiala [-] (82. P. Schwarz [-] ) , Z. Adamec [-]

ŽK: 33. T. Kutka , 66. F. Tykal - 73. Z. Adamec .
Počet diváků: 57. Rozhodčí: Duda Václav - ŠTYCH Karel (N), CHÁRA Zdeněk (N).