Přestřelka vítězně pro Aritmu

0

V atraktivním utkání zůstaly body zaslouženě v Praze...

První půle v režii Pražanů

Domácí tým se dostal do vedení, když potrestal chybnou rozehrávku Klatov a Bogár pěkně zakončil na zadní tyč. Aritma pak začala hrozit z brejků a málem znovu udeřila. Turbák utekl po pravé straně, před vápnem nahrál sniperovi Müllerovi, jeho střelu ale zázračně vyškrábl hostující gólman Rojík. V další šanci domácích měl znovu prsty Müller, jenž střílel z úhlu a gólman vyrazil balón před úplně prázdnou bránu, kde číhal Bogár. Svůj druhý zářez si ale nepřipsal, protože bránu smolně přestřelil. Minutu před koncem prvního poločasu přišel dlouhý pas za obranu Aritmy a hostující hráč byl faulován. Zahrávání přímého kopu si vzal na starosti Krejčí a krásně vymetl šibenici!

Gól do šatny Aritmu nesrazil

Pražský celek vstoupil do druhého dějství hodně aktivně a soupeře uzamkl na své útočné polovině hřiště. Tlak vyvrcholil v 56. minutě, kdy se z totožného místa, ze kterého Krejčí vyrovnával na 1:1, zahrávala další standardka, tentokrát ale dopadla pro Klatovy o poznání hůř. Jeden z hostujících hráčů ve zdi zahrál rukou a nařízen byl pokutový kop. Ten suverénně proměnil Hrabák a poslal svůj tým znovu do vedení. Hra se poté vyrovnala, klatovští využívali nakopávaných balónů k útočení, ale Pražané spolehlivě bránili. V 75. minutě pak znovu udeřila Aritma. Bogár navedl míč na stranu a přihrál doprostřed Müllerovi, který z poloviny hřiště utekl a brejkovou situaci dotáhl do zdárného konce. Klatovy se hnaly do útoku a z toho pramenily další brejky Aritmy. Žádný z nich ale nedokázala přetavit v gól. Chvilku před koncem byl domácí brankář pozdě u nakopnnutého balónu a hostující Lukeš ho krásně přehodil. Branka ale přišla pozdě, Klatovy už se následně do žádné přiležitosti nedostaly a Aritma tak divoké utkání vyhrála 3:2.

SK Aritma Praha
Trenér domácích T. Kubr: "Chtěl bych určitě pochválit kluky za dnešní výkon, škoda, že jsme v první půli neproměnili šance, mohlo to být trochu klidnější utkání. Za celý zápas si myslím, že jsme byli určitě fotbalovější, vytvořili jsme si daleko více příležitostí. Byl tam dobrý přístup, přesně to, co nám chybělo v minulém zápase. Vyhrávali jsme osobní souboje a ten výsledek 3:2 je pro Klatovy nakonec hodně milosrdný. Měli jsme vyhrát daleko větším rozdílem a góly, co jsme dostaly, přišly prakticky z ničeho. Výsledek to trochu zkresluje, ale chtěl bych naše kluky pochválit, zaslouženě jsme získali 3 body."

SK Klatovy 1898
Obránce hostů M. Janda: "Určitě domácí vyhráli zaslouženě, vypracovali si víc šancí a byli důrazní v osobních soubojích. My jsme dali dva góly ze tří šancí, produktivita je to dobrá, ale pokud chceme pomýšlet na body z venku, musíme přidat."

J. Prokeš [-] - F. Turbák [-] , S. Komínek [-] , O. Ksandr [-] , M. Pivrnec [-] - P. Hulina [-] , O. Rybka [-] , L. Hrabák [-] , I. Pánek [-] - I. Bogár [-] , M. Müller [-] (90. J. Nový [-] )

J. Rojík [-] - M. Janda [-] , D. Žáček [-] , S. Vítovec [-] (46. K. Veselka [-] ) , O. Kadlec [-] (78. D. Dolanský [-] ) - P. Kotrba [-] (73. M. Mészáros [-] ) , T. Jůda [-] , M. Lukeš [-] , P. Harmady [-] (63. T. György [-] ) - K. Krejčí [-] , L. Bezděk [-]

ŽK: 66. S. Komínek - 77. L. Bezděk , 82. M. Mészáros , 84. M. Lukeš .
Hráči zápasu: M. Müller , F. Turbák - M. Lukeš .
Místo: UMT. Počet diváků: 150.