21.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

Plesná otočila zápas a bere všechny tři body

40. A. Votruba , 56. P. Schaller (p.) , 62. M. Francúz (p.) , 76. V. Bláha ml. , 79. V. Bláha ml. , 87. L. Vlk - 7. M. Hlinka , 9. O. Štěpánek , 24. P. Čada
0

Do Plesné dojel mladý tým poskládaný hlavně z řad dorostenců a první půle byla v jejich režii. Po změně stran přišlo několik kontroverzních rozhodnutí u rozhodčích a domácí na konci zabrali a zápas otočili ve svůj prospěch

První půle byla v režii hostů

Boj o střed tabulky se odehrál v nedělním odpoledni v Plesné, kam zavítal mladý tým ze Slavkova. Stopadesát diváků očekávalo bojovné a útočné utkání, které se také potvrdilo a přineslo devět branek. O zajímavý úvod utkání se postarali mladíci ze Slavkova, když do dvacáté minuty vedli 0:3. První branku vstřelil Martin Hlinka 0:1. O dvě minuty později se trefil Ondřej Štěpánek 0:2. A ve dvacáté minutě se trefil Pavel Čada 0:3. Rozjetí hosté ze Slavkova zaskočili domácí tým dokonale a Plesná se z toho přídělu rozmotávala hodně dlouho. Snížit se domácím podařilo ještě do poločasu, když se pět minut před koncem první půle trefil Aleš Votruba, který snížil na 1:3 a dal tak naději svému týmu do druhého poločasu.

Ve druhé půli rozhodly dvě rychlé penalty, které dostaly domácí zpět do hry

Ve druhé půli se přitvrdilo a branky se začaly připisovat jen na straně domácích. Do zajímavého průběhu zápasu se vložili i rozhodčí, kteří v rozmezí pěti minut ukázali na penaltový puntík hned dvakrát a domácím se tak podařilo srovnat stav zápasu na 3:3. První pokutový kop proměnil Petr Schaller 2:3. A ke druhému pokutovému kopu se postavil Marek Francúz, který srovnal stav zápasu na 3:3. V 62. minutě při penaltovém incidentu byl vyloučen hráč hostujícího týmu Norbert Valta, který dostal druhou žlutou kartu za projevení nespokojenosti s nařízeným druhým pokutovým kopem. V 76. minutě se domácí dostali poprvé v zápase do vedení, když na 4:3 dával Václav Bláha, který se za tři minuty trefil podruhé a navýšil stav zápasu na 5:3. Konečnou tečku zápasu dal v 87. minutě Lukáš Vlk, který uzavřel skóre na 6:3.  Domácí fanoušci se tak mohli radovat ze zisku tří bodů po poločasovém obratu.

TJ Jiskra Plesná
Jaromír Štefek: „Poločas byl 1:3 a potom jsme to zázračně otočili na konečných 6:3. Obrat jsme nastartovali dvěma penaltami, když jsme srovnávali na 3:3.“

TJ Spartak Horní Slavkov
Harald Houška, trenér: „Vedli jsme 0:3 a poločas byl 1:3, bylo to jednoznačné pro nás. Ve druhém poločase na nás písknuli dvě penalty a úplně s náma vymetli, ještě nám vyloučili brankáře, který řekl jen „pane rozhodčí, proč jsme sem jezdili“. Hrozný to bylo, to se nehodí trénovat, když se Vám takhle rozhodčí vysmívají.“

S. Bikar [-] - P. Schaller [-] , A. Votruba [-] - M. Černý [-] (55. M. Francúz [-] ) , J. Poláček [-] , A. Šulek [-] , V. Bláha st. [-] , J. Štefek [-] , R. Glazer [-] , L. Vlk [-] , V. Bláha ml. [-] (82. J. Hrotek [-] )

N. Valta [-] - D. Deme [-] , M. Hlinka [-] , J. Prágr [-] , M. Němček [-] , P. Čada [-] (62. P. Nový [-] ) , O. Štěpánek [-] , T. Kubík [-] , J. Hlinka [-] (78. J. Legr [-] ) , P. Novotný [-] , A. Stanko [-]

ŽK: 21. V. Bláha ml. , 65. A. Votruba , 68. J. Poláček , 73. V. Bláha st. - 55. N. Valta , 55. P. Novotný . ČK: 86. M. Francúz - 62. N. Valta .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: GRYC Leoš - SIEBER Josef, PROCHÁZKA Jaroslav.