21.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

--

V Habartově musely o vítězi rozhodnout až penalty

0

Domácí Habartov přivítal Kraslice a vyrovnané utkání musely rozhodnout až pokutové kopy. Domácí byli šťastnější a připisují si o bod více do tabulky

Během deseti minut padly tři branky

Od první minuty mohlo šedesát diváků sledovat aktivní hru ze strany domácích, kteří se od úvodu tlačili více do zakončení. Hned v deváté minutě už mohli domácí rozvlnit síť poprvé, ale domácí hráč Petr Bufka při snaze přehodit hostujícího gólmana poslal míč jen do břevna hostující brány. V šestnácté minutě to byli opět domácí, kteří znovu zahrozili a to už se síť hostujících rozvlnila, proti byl však pomezní rozhodčí, který zamával praporkem na signalizaci ofsajdu. Ve 24. minutě se ke slovu přihlásili hosté, když Vítěslav Lomoz vyslal dalekonosnou střelu, se kterou si ale domácí gólman Lukáš Trpišovský bravurně poradil a vytěsnil míč na roh. O pět minut později využil nedorozumění v obraně hostů Daniel Houdek a poslal svůj tým do vedení 1:0. Neuběhla ani jedna minuta a bylo srovnáno, na dlouhý míč za obranu domácích si naběhl David Paloscányi, který přehodil domácího gólmana a bylo to 1:1. Ještě před koncem první půle se domácí trefili znovu a to zásluhou Petra Bufky, který vymetl šibenici hostující brány a poslal tak svůj tým podruhé v zápase do vedení na 2:1. Ještě do poločasu mohli domácí přidat další branku, ale namlsaný Petr Bufka z několika kroků od soupeřovy brány přestřelil a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Za stavu 2:1 hosté neproměnili penaltu, ale záhy se vyrovnání dočkali

Do druhé půle už hosté vstoupili s větším nasazením a začali se více dostávat před domácí bránu. V 56. minutě se hosté mohli radovat z vyrovnání, když měli příležitost pokutového kopu, ke kterému se postavil zkušený Petr Müller st., který ale nevyzrál na domácího gólmana a tak zůstal stav 2:1. Změna skóre ale přišla záhy, když se před domácí bránou nejlépe zorientoval Tomáš Dočkal a v 64. minutě srovnává stav na 2:2. Vyrovnaný stav zápasu zůstal až do konce zápasu a to nezměnilo ani několik šancí na obou stranách, tu největší měl domácí Daniel Houdek, ale jeho střela v poslední minutě skončila na tyči hostující brány a o vítězi utkání musely rozhodnout až pokutové kopy.

Hosty zastavilo břevno

Domácí si mohli připsat o bod více do tabulky, když v penaltovém rozstřelu přestříleli Kraslice 7:6. Hostující hráči dvakrát orazítkovali břevno a když jednu penaltu domácí gólman chytil, mohl se domácí Habartov radovat ze zisku dvou bodů.

TJ Baník Habartov
Robert Jirgl: „V prvním poločase jsme byli aktivnější, vytvářeli jsme si brankové příležitosti a soupeř hrozil jenom ojediněle. Škoda, že jsme nedokázali zvýšit vedení na rozdíl dvou branek. Především šance těsně před přestávkou, kdy se nám nepodařilo trefit z několika metrů prázdnou bránu, volala po gólu. V druhém poločase se hra srovnala a Kraslice využily naši nedůslednost v obraně k vyrovnání. Ke konci to bylo nahoru dolů. Obě strany se snažily vstřelit vítěznou branku. Nakonec na penalty jsme byli šťastnější. Vzhledem k okolnostem, kdy jsme postrádali vinou zranění několik opor, dostali příležitost dorostenci, kteří odehráli velmi dobré utkání, musíme výsledek brát.“

SK Kraslice
Tomáš Procházka: „V první půli byli lepší domácí, kteří měli více ze hry, ale góly jsme jim darovali po našich chybách. Náš gól jsme dali ale také po chybě jejich gólmana, takže první půle skončila 2:1 pro domácí. Ve druhé půli už si myslím, že jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vyrovnali. Na penalty jsme bohužel prohráli.“

L. Trpišovský [-] - T. Tamajka [-] , P. Formánek [-] (51. M. Mitterpach [-] ) , D. Houdek [-] , M. Richter [-] , M. Plechatý [-] , J. Křepela [-] , M. Tancl [-] , P. Bufka [-] , M. Janík [-] , G. Hanker [-] (9. J. Straka [-] )