20.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2015-2016

--

Lazce se vyšvihly do čela tabulky!

10. D. Kostka , 47. O. Vlha
0

I když Jakartovice zanechaly v Lazcích velmi sympatický dojem, přesto si domácí družina připsala další tři body, když Jakartovice porazila 2:0. Obě své branky Lazce vsítily na začátku poločasů.

Suché Lazce vletěly oproti minulým zápasům na soupeře jako hurikán  a vyústěním jejich tlaku byla vedoucí branky, kterou v 10. minutě  po centru Vladimíra Kožušníka, vsítil na zadní tyči zcela osamocený David Kostka – 1:0. Pak se hra vyrovnala. Jakartovice mohly dokonce vyrovnat, ale Jakuba Hlaváče vychytal skvělý domácí brankář Jiří Pražák. Kolem dvacáte minty se hostům postupně zranili Kamil Palkovič a Daniel Stanke a hosté museli přeskupit sestavu a až do konce prvního poločasu se hra odehrávala převážně mezi šestnáctkami obou týmů.

Na počátku druhé půle lazečtí navýšili své vedení, když centr Vladimíra Kožušníka našel před prázdnou bránou zcela volného Ondřeje Vlhu a ten nezaváhal – 2:0. Pak hostující družina z Jakartovic Lazce přitlačila. Hrozila hlavně ze standardních situací, při kterých se zaskvěl několika povedenými zákroky gólman Jiří Pražák. Domácí naopak měli několik brejků, kdy chodili tři na dva, nebo dva na jednoho. Tyto situace však domácí špatně vyřešili. Výhrou se Lazce dostaly se tak poprvé od začátku sezóny do čela tabulky okresního přeboru.

TJ Suché Lazce
Jaroslav Laub (hrající trenér): Dneska jsme oproti minulým zápasům začali aktivněji. Brzy jsme se ujali vedení. Pak nás při brejku soupeře podržel brankář Pražák. Zápas byl až do konce první půle takový kostrbatý a bojovný. Ve druhé půli jsme hned navýšili své vedení. Oni otevřeli hru a přitlačili nás. Hrozili hlavně z rohů. My jsme měli brejky, které jsme špatně vyřešili.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Bojovné utkání. Převážně se balóny nakopávaly. První branka podle mě padla z offsidu. Pak vyrovnané, my jsme dokonce mohli srovnat. Pak se nám zranili postupně tři hráči a museli jsme přeskupit hru. Ve druhé půli jsme Lazce skoro k ničemu nepustili, ale když nedáte branku, nemůžete vyhrát.

J. Pražák [-] - F. Balda [-] , D. Laub [-] , D. Kostka [-] , V. Kožušník [-] , J. Laub [-] , O. Vlha [-] (88. O. Urbanský [-] ) , L. Lenc [-] , M. Havelka [-] , S. Stuchlík [-] , T. Herudek [-]

M. Janech [-] - R. Holub [-] - T. Kukol [-] - R. Urban [-] - K. Postřimovský [-] , K. Török [-] , M. Poštulka [-] , D. Stanke [-] (35. J. Pekárek [-] ) , J. Hlaváč [-] , K. Palkovič [-] (24. A. Kreisl [-] ) , L. Martinka [-] (63. M. Sváček [-] )

ŽK: 36. S. Stuchlík , 74. O. Vlha , 77. D. Kostka , 86. T. Herudek - 9. R. Urban , 55. K. Postřimovský , 78. J. Pekárek .
Počet diváků: 84. Rozhodčí: ČECH Zdeněk - ŠAFRÁN Martin, HENNIG Antonín.