15.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Sudice zaslouženě vyhrály

0

Sudice byly jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vyhrály. Po půli vedly 2:0. Během druhé navýšili postupně vedení až na 5:1. Po prostřídání Závada už jen kosmeticky upravila na 5:3.

Domácí na svém malém úzkém hřišti hrají jednoduchý, nakopávaný fotbal, nešetřili na důrazu, prakticky celý zápas na hřišti kralovali. V 10. minutě zahrával roh Tomáš Zips a David Havranke hlavou rozezvučel hostující břevno. O čtyří minuty později zahrával standardku z hranice šestnáctky Petr Kubjatko a David Havranke hlavou nepřekonal brankáře Krajíčka. V 23. minutě vysunul Tomáš Zips na půlící čáře Pavla Baránka, který si narazil na hranici pokutového území s Daviem Havrankem, a z hranice malého vápna otevřel skóre zápasu - 1:0. Hosté odpověděli pouze dvěma přímými kopy Jiřího Lébla, které skončily ve zdi. V 32. minutě Tomáš Kalmus vystřelil těsně vedle hostující tyče. V 40. minutě využil slabé malé domů sudický David Havranke a brankář Krajíček podruhé lovil míč z brány - 2:0.

Druhou půli začala Závada dobře. Už ve 46. minutě utekl zprava Michal Balon, poslal do šance Martina Janíka, jenž překonal i brankáře Plachtzika, míč však z brankové čáry obránci vykopli. Ve 48 minutě se dostaly do šance Sudice, efektní patičku zblízka naštestí Petr Krajíček Davidu Havrankemu famózně vykryl. V 52. minutě zahrával Jaroslav Náwrath zleva roh, míč zakroutil k bližší tyči, a ten díky důrazu Robina Vitáska a hlavně domácího obránce skončil v síti - 2:1. Sudice však odpověděly vskutku razantně. V 55. minutě zahrával Tomáš Zips roh, jenž přistál na hlavě Tomáš Kalmuse, jenž se zblízka nemýlil - 3:1. O minutu později vybojoval na půlicí čáře míč Tomáš Riemel, narazil si s Havrankem a z hranice šestnáctky uklidl míč s přispěním tyče do branky - 4:1. V 67. minutě Tomáš Riemel po přiťuknutí od Davida Havrankeho šajtlí zametl míč k tyči - 5:1. Domácí prostřídali a do hry se dostala i Závada. V 81. minutě po uniku Michala Balona jej obránci museli faulovat, a Jaroslav Náwrath z penalty byl neomylný - 5:2. V 86. minutě se ve středu hřiště prosadil opět Jaroslav Náwrath, výborně uvolnil Martina Janíka, a ten korigoval na konečných 5:3.

TJ Sokol Sudice
Lukáš Kartous (vedoucí týmu): Po celý zápas jsme byli jasně lepší a mohli jsme dát i více branek. Poté, co jsme vedli 5:1 vyrovnala Závada hru a korigovala na 5:3.

TJ Sokol Závada
Aleš Očko (vedoucí týmu): Jednoznačný výsledek. Domácí byli důraznější a hráli jednoduchý fotbal. my v závěru už jen korigovali. Zasloužená výhra domácích.

J. Plachtzik [-] - P. Vítek [-] (46. R. Němec [-] ) , M. Pitra [-] , P. Kubjatko [-] , M. Kryštof [-] - A. Schwenzner [-] , T. Riemel [-] (90. V. Kryštof [-] ) , T. Kalmus [-] (61. M. Kubeša [-] ) , T. Zips [-] - P. Baránek [-] (88. M. Zeman [-] ) , D. Havranke [-] (72. L. Hlaváč [-] )

P. Krajíček [-] - M. Janík [-] , J. Lébl [-] (62. J. Cigán [-] ) , A. Dihel [-] , D. Gryz [-] , J. Náwrath [-] , M. Balon [-] , M. Krupa [-] , J. Boček [-] , R. Vitásek [-] , J. Polák [-] (46. V. Ritnošík [-] )

ŽK: 80. M. Pitra , 89. L. Hlaváč - 22. J. Polák , 71. J. Boček , 77. M. Janík , 88. M. Balon .
Hráči zápasu: D. Havranke , T. Kalmus - P. Krajíček , J. Náwrath .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: HLADÍK Miroslav - KARTOUS Lukáš (N), ŠKROCH Jiří (N).