22.kolo, Středočeský | Kolín | III. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Díky střelecké nemohoucnosti se báli o výsledek

0

Jednoznačná převaha hostujícího týmu přinesla jen jednobrankový náskok před přestávkou. Domácí měli stále vyrovnání na dosah a rozhodnutí přinesla až osmaosmdesátá minuta.

Cerhenice získaly jednobrankový náskok

Papírově byly karty rozdané již před utkáním. Předposlední Ždánice hostily Cerhenice, druhý tým tabulky. A na zeleném pažitu to bylo hodně vidět. Ale jenom po vápno domácího celku. Hosté se prosadili sice již v patnácté minutě brankou Martina Novotného - 0:1, ale další góly nepřicházely. Domácí tým buď podržel brankář Jaroslav Pazderka a nebo zakončení hostů bylo trestuhodné. A přestože většina diváků očekávala jednoznačný průběh, snaživě bojující borci Ždánic se stále drželi na dostřel.

Festival zahozených šancí

Při nástupu na druhé dějství na otázku, zda jsou domácí odhodláni zvrátit výsledek, ucedil ždánický stoper Tomáš Veselý: "Odhodláni ano, ale byl by to zázrak světového formátu". A hned po hvizdu se začal opět valit útok za útokem na domácí branku. Jenže pojistka výsledku se nedostavovala a Ždáničtí čekali na ojedinělou šanci či chybu hostující obrany. A nějaké náznaky šancí také měli! Aktivní Kanina se několikrát pokoušel o střelbu, ale povětšinou to byly slabé nebo nepřesné střely. V nadějné pozici byl také po rohovém kopu, ale kousíček mu chyběl k zakončení. Holub se uvolnil podél brankové lajny a jeho přihrávku před kasu trefil T. Veselý ml. jen do gólmana. Takže šance, sice malé, ale byly. To protiútoky Cerhenic byly rychlejší, dynamičtější, ale zakončení tragické. Několikrát se vyznamenal Pazderka, ale většinou střely létaly "pánubohu do oken". A tak druhý gól hostům nabídli sami domácí. V osmaosmdesáté minutě chybně rozehráli, míče se zmocnil Martin Žižka a trefil přesně k tyči - 0:2. Zápas tedy skončil porážkou domácích, ale diváci se i tak dobře bavili, např. i hláškami typu: "Neutíkej tak rychle, já už nemůžu"...