22.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Čtyřmi góly zářil Štěpán Růžička

0

Domácí se rychle ujali vedení a druhý gól přidali těsně před přestávkou. Hosté ale v druhé půli snížili, jenže vzápětí inkasovali opět. Z tohoto direktu se již nevzpamatovali a domácí si zaslouženě připsali tři body.

Gól do šatny byl rozhodující

Pečecký Štěpán Růžička dostal v páté minutě krásnou přihrávku za obranu a velice brzy otevřel skóre zápasu - 1:0. Bylo vidět , že rychlí hráči domácího AFK dělají velké starosti hostující obraně. Přesto se skóre drželo velice dlouho na stejném stavu. Po počátečním náporu domácích se dostávali postupně do hry i hosté. Škopek napálil břevno a odražený míč trefil dobíhající Košík jen do gólmana Cihláře. Potom Hrstka pálil ze střední vzdálenosti těsně vedle šibenice domácí brány, Škopek mířil vzápětí těsně vedle. Šok pro hosty přišel těsně před přestávkou. Povětšině opora v brance, Miloš Kolář, chyboval. Míč mu vypadl z rukou a pro všudybyla Růžičku nebyl problém míč dorazit do sítě - 2:0.

Růžička nasázel čtyři góly

Po přestávce se hrál neslaný, nemastný fotbal. Po patnácti minutách se u rohového praporku krásně zbavil obránce Hrstka, centrovaný míč zahrál rukou pečecký obránce a Josef Košík z penalty snížil - 2:1. Jenže hosté se "na koně" nedostali. Hned o tři minuty později po krásné akci domácích zakončoval Martin Materna - 3:1. Materna zvýšil po poločasovém vystřídání útočnou aktivitu svým pohybem. V jedenasedmdesáté minutě proměnil penaltu za faul Hovorky právě na Maternu i domácí Štěpán Růžička - 4:1 a deset minut před koncem uzavřel účet opět Růžička - 5:1. Domácí AFK si tak zaslouženě připsalo tři body.

AFK Pečky
František Hovorka, trenér: Měli jsme dát více gólů, ale naše bolest je proměňování šancí. Sešli jsme se komplet a to bylo znát. Takhle kdybychom hráli, tak to bude o něčem jiném. V neděli máme derby v Plaňanech, věřím, že tam předvedeme krásný fotbal.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Chyběl Sova a Šafránek, to je znát. Rychlost pečeckých a velké hřiště nám dělalo veliké starosti. Z počátku byli domácí v náporu, pak se hra celkem vyrovnala. Měli jsme tam i nějaké šance, ale nic jsme nedali. Druhou jsme začali dobře a snížili. Jenže jsme si vzápětí nechali dát třetí gól. Rozhodčí byl kvalitní a nám nemůžu upřít snahu. Jen jsme byli pomalejší... a to je hodně.

AFK Pečky
T. Cihlář [-] - V. Lukáš [-] , T. Chudoba [-] (60. M. Kysel [-] ) - L. Mužík [-] (56. Š. Růžička [-] ) , M. Dolejš [-] , M. Modrovič [-] , O. Richter [-] (75. B. Novotný [-] ) - Š. Růžička [-] - K. Pikner [-] (46. M. Materna [-] ) , T. Plaček [-] , J. Malý [-]

M. Kolář [-] - D. Mlázovský [-] , M. Hrstka [-] (85. L. Lanc [-] ) , P. Škopek [-] , M. Hovorka [-] , M. Pánek [-] , L. Pohanka [-] , R. Medlen [-] , D. Oliva [-] , J. Košík [-] , P. Heverle [-]

ŽK: 83. M. Kysel - 14. P. Heverle , 73. P. Škopek .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: Rozvoral Miloš - MACHÁČEK Václav (N), BAŠKO Adam (N).