--

--

--

0

Zlínské "B" mužstvo na jaře doma porazilo jen Uničov a nedotáhlo do konce ani dobře rozehraný zápas proti lídrovi tabulky

Jako první zahrozilo béčko Sigmy. Hlavičku Yunise vytěsnil Švec jenom konečky prstů na rohový kop. Za sedm minut napřáhl ze střední vzdálenosti Richter a jeho skákavá střela nadělala zlínskému brankáři problémy. Ševci se do prvního zajímavějšího zakončení dostali po čtvrthodině hry, kdy Hradilův střílený centr tečoval Chwaszcz těsně před gólmanem Hanáků vedle brány. Závěr poločasu přinesl zajímavou pasáž, nejprve šlo béčko Sigmy do vedení. Po rohu Kalvase se na zadní tyči prosadil ve skluzu Ševčík – 0:1. Hned vzápětí ovšem na druhé straně Koller prostrčil míč na Hradila, toho stáhl k zemi Spurný a následnou penaltu proměnil střelou k tyči zlínský Martin Blanař – 1:1. A na konci poločasu bylo na Letné ještě veseleji. Ten samý hráč se totiž postavil i k přímému kopu z hranice šestnáctky a opět trefil prostor u tyče olomoucké brány – 2:1.

Na začátku druhého dějství ještě juniorka ševců tahala za delší konec. Skákavá střela Višněvského k tyči vylekala v 55. minutě gólmana Spurného a velkou šanci k navýšení náskoku měl o deset minut později ještě Hlobil. Ten však na penaltě ideálně nezpracoval balon od Hradila a míč skončil v náruči brankáře Sigmy. Jeho zlínský protějšek pak měl plné ruce s umístěnou hlavičkou Šindeláře po rohovém kopu. Ovšem mladí ševci znovu vystrčili růžky, Hradil pláchl po straně a Jurič z malého vápna opuštěnou bránu překopl. V dalším průběhu to žlutomodré domácí mrzelo. Hanáci pochopili, že je zapotřebí přidat a postupně přebírali otěže zápasu. Vynutili si převahu a tu dokázali vyjádřit také gólově. Nejprve po centru ze strany napálil míč přímo pod břevno Hladík – 2:2. Za sedm minut podniklo béčko Sigmy brejk dva na jednoho, který umístěnou střelou do protipohybů gólmana zakončil Danis – 2:3. Mladí ševci sice vzdorovali lídrovi tabulky statečně, na další obrat v zápase již ale neměli.

FC TRINITY Zlín B
Jan Somberg, trenér Zlína: Z výsledku jsme určitě zklamaní. Porážka nás mrzí, protože jsme v tomto zápase odvedli kus poctivé práce, také výsledek se pro nás vyvíjel dlouho příznivě, bohužel v klíčových okamžicích si počínala Sigma lépe a důrazněji než my. Měli jsme několik dobrých příležitosti ke vstřelení třetí branky. Šance jsme však nevyužili, do trháku jsme se nedostali a po nedůslednosti ve vlastní šestnáctce jsme naopak soupeři umožnili vyrovnat. Olomouc to povzbudilo a výsledek vzápětí otočila. My už jsme se do tlaku znovu nedostali.

SK Sigma Olomouc B
Augustin Chromý, trenér Sigmy B: Po prvním poločase jsme sice prohrávali, ale herně to bylo dobré, hráče jsem o přestávce chválil a zdůraznil jsem jim, že pokud vydrží a budou trpěliví, tak soupeře přehrají. To se povedlo, kluci za to zaslouží pochvalu, museli si sáhnout na dno sil, bylo to, jak se říká, na krev. Opět v naší sestavě nastoupili mladí hráči nebo ti, kteří tolik nehrávali. A neztratili se. V základu byl útočník Yunis, vítěznou branku dal Danis, od začátku nastoupil Vichta, střídal Fišer a poprvé v základu nastoupil brankář Spurný.

M. Švec [-] - M. Blanař [-] , M. Jurič [-] , P. Zavadil [-] , N. Višněvský [-] - E. Hradil [-] (80. P. Nehoda [-] ) , P. Hlobil [-] , M. Koller [-] , R. Chmelo [-] - Š. Červenka [-] (76. T. Chuchma [-] ) , Š. Chwaszcz [-]

Š. Spurný [-] - J. Texl [-] , O. Ševčík [-] , V. Jemelka [-] , M. Šindelář [-] - Š. Falta [-] (60. D. Fišer [-] ) , J. Vichta [-] (73. Š. Danis [-] ) , F. Richter [-] , L. Kalvach [-] , J. Hladík [-] - J. Yunis [-]

ŽK: 9. R. Chmelo , 87. N. Višněvský - 35. Š. Spurný .
Hráči zápasu: M. Blanař - O. Ševčík .