--

--

0

Uničov dokázal vyhrát počtvrté v řadě venku a posunul se už na 6.místo

Domácí zadáci udělali hned v úvodu utkání několik chyb, které dokázal Uničov přetavit ve dvougólové vedení už po 12 minutách. Navís Stříž ještě orazítkoval tyč hlučínské brány.

Druhý poločas začal náporem domácích, ale ani přímý kop v podání Málka, ani závar po rohu Dostála k brance nevedl. Naopak hostům vyšel brejk a Jeřábek zajistil hostům bezpečný náskok. V závěru už jen hlučínský matador Hanus snížil na konečných 1:3 z penalty, nařízenou za ruku.

FC Hlučín
Jaroslav Málek, záložník FC Hlučín: Před utkáním jsme si řekli, že budeme hrát jednoduše, abychom neudělali chyby vzadu. To se nepovedlo, hned na začátku jsme dali malou domů a jen se štěstím jsme to odvrátili na roh. Nepoučili jsme se a opět špatnou malou domů jsme darovali hostům z Uničova vedoucí gól. Vzápětí nákop za naši obranu, špatně jsme se zajistili a další laciná branka. Do 30.minuty měl Uničov další gólovku, ale gólman Hlaváč nás držel ještě ve hře. Až ke konci poločasu jsme začali kombinovat, jak nás zdobilo na začátku jara, ale byli jsme neškodní. Ve druhé půli jsme změnili rozestavení a chtěli se zápasem něco udělat. Drželi jsme balon, ale soupeř hrál to, co potřeboval, poctivě bránil a nepouštěl nás do šancí. Měli jsme pár střel a když ani po velkém závaru jsme nedokázali dát gól, tak nás soupeř potrestal z protiútoku. Zápas už se jen pouze dohrával a ke konci jsme už jen korigovali z penalty. Do dalších zápasů musíme zlepšit pohyb a agresivitu, jinak neporazíme nikoho.

SK Uničov
Jiří Navrátil, trenér SK Uničov: Dnes jsem velmi spokojen s výkonem mužstva a vyhráli jsme zcela zaslouženě. V prvním poločase jsme dobře kombinovali a dokázali si vytvořit hodně šancí. Třetí branka domácí definitivně zlomila.