26.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

Kamenice vyloupila Libchavu

44. A. Koros (p.) - 16. J. Kisty , 22. J. Serdel , 26. M. Miklovič , 65. L. Martínek , 66. J. Kisty
0

Dolní Libchava je na své půdě obzvláště nebezpečným týmem, jenže dnes čelila proti tomu nejtěžšímu soupeři v lize, byť se hrál poslední a nic neřešící zápas. Nakonec to byli ale hosté, kteří nejen posledním vítězstvím dokázali, proč by měli postoupit právě oni...

Kamenice dominovala

Kamenice si chtěla zápas užít a bylo to vidět již od samotného úvodu. V 16. minutě se prosadil Jakub Kisty a poslal hosty do vedení. Libchava byla naopak poněkud poslepovaná v sestavě a i toho dokázali hosté pravidelně využívat, hlavně při útocích. Další se jim povedl ve 22. minutě a to především zásluhou Jakuba Serdela. Za čtyři minuty se navíc prosadil Milan Miklovič, hostující útočník, a s domácími to již nevypadalo vůbec dobře. Do konce poločasu se ovšem domácí přeci jen prosadili, když se z penalty nemýlil Tonda Koros a před odchodem do šatny upravil výsledek na 1:3

Další dvě branky pro Kamenici

Libchava hrála spíše fyzicky, než technicky, na rozdíl od hostů. Ovoce to tedy přinášelo hlavně jim, kteří byli na míči lepší a hodně domácí potrápili. V této polovině hry se domácí moc k bráně Kamenice nepřiblížili a tak jsme se vesměs dívali na obléhání branky domácích. V 65. minutě znovu inkasovali, to když se brankou blýskl Lukáš Martínek a zvýšil náskok o další zásah. Minutu po něm přišla i poslední branka v utkání. O tu se pro změnu postaral opět Jakub Kisty a dovršil vítězství hostů v poměru 1:5.

TJ Sokol Dolní Libchava
Zdeněk Drahotský (trenér Libchavy): Museli jsme na začátku improvizovat, protože jsme neměli gólmana a do branky tak šel Lukáš Dušánek, kterého chci nejen za tu odvahu, že tam šel, vypíchnout jako jednoho z těch lepších. Kamenice bere vítězství zaslouženě, protože nás po většinu utkání přehrávala snad ve všech směrech.

FC Kamenice
Václav Erben (brankář Kamenice): My jsme očekávali, že to nebude jednoduché. Libchava není naším oblíbeným soupeřem, protože hrají velice důraznou hru, která nám nevyhovuje. Čekali jsme tedy tvrdý boj, i když už o nic nešlo. Podle mě se dneska odehrálo dobré utkání. Jakub Kisty a Max Sedláček byli našimi nejlepšími hráči v utkání.

L. Dušánek [-] - K. Kaňkovský [-] , J. Šiner [-] (65. M. Los [-] ) , A. Koros [-] , M. Barda [-] , J. Havelka [-] , P. Lebduška [-] , R. Matějíček [-] , J. Kukal [-] , P. Nešický [-] , V. Balvín [-]