28.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Zahrádky berou dva body po penaltách

42. O. Moravec , 47. O. Moravec - 18. P. Krejčík (p.) , 70. P. Matušek
0

Mimoň na Zahrádkách prohrála, byť až na penalty. Souboj celků z opačných polovin v tabulce i tak předvídal vyrovnaný zápas, neboť mezi družstvy není až tak moc výrazný bodový rozdíl...

Remízová půle

Mimoň nezačala vůbec špatně. Byla sice oslabena v sestavě, ale zároveň posílena o pět dorostenců a na hřišti byla kvalita převážně na její straně. V 18. minutě jim Zahrádky darovali penaltu a tu si postavil kapitán Pavel Krejčík a bez problému ji proměnil. Poté ovšem přislo jakési uspokojení a Zahrádky cítili, že mají šanci a snažili se vyrovnat. To nakonec přišlo za pět minut dvanáct, když se ve 42. minutě prosadil Ondřej Moravec a dokázal vrátit domácí do hry o body. Do šatny se poté odešlo za remízového stavu 1:1

Opět remízový poločas, tudíž penalty

V kabině si především hosté ledacos vyříkali, ale paradoxně hned po vstupu na plochu inkasovali další branku. Znovu to byl Ondřej Moravec, který překazil úmysly hostů, kteří jistě chtěli jít do vedení jako první. Trefl se ve 47. minutě. Poté se ovšem Mimoňští znovu dokázali prodrat k vyložené šanci, která skončila branku na 2:2 a o tu se postaral Patrik Matušek v 70. minutě. Hra se poté nerozhodla, i když jsme viděli pohledný fotbal na pěkném hřišti. Úcta patří rozhodčím, kteří to neměli jednoduché, ale nakonec to zvládli. Penalty poté dopadly lépe pro domácí v poměru 5:4 a v celkovém znění berou Zahrádky výhru 3:2.

TJ Jiskra Mimoň B
Aleš Opelt (trenér Mimoně): Vzhledem k tomu, že jsme nebyli zrovna kompletní, tak jsme nezahráli tak, jak jsme si představovali. Hráli za nás dorostenci, kteří v jeden den zahráli ve dvou zápasech, takže toho jistě také měli plné zuby. Každopádně jsme jeli pro tři body. Nakonec jsme ale i za ten bod rádi. Já bych dnes vyzdvihl útočníka Zahrádek s číslem devět (Ondřej Moravec), který nám hodně zatápěl a navíc nám dal všechny branky. Dorostencům taktéž patří obdiv, protože dnes měli náročný den, ale dokázali se s tím porvat.