19.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

Překvapení kola, Noviny doma urvali body

45. J. Jablonský (p.) - 64. J. Marušák
0

Zase. Souboj celků z opačných stran tabulky. Polevští byli zřejmě favorité, jenže Noviny jsou doma silné. To se dnes i potvrdilo a Noviny se tak postarali o senzaci týdne...

Poločas pro domácí

Hráči domácích celků byli v zápase určitě bojovnějším týmem a možná, že i to nakonec rozhodlo. Terén byl též v nefotbalovém stavu a tak mělo Polevsko problém, protože dnes to vypadalo na extrémně těžký mach. Kombinační hra po zemi určitě hrát nešla, neboť trávník neměl daleko ke klasickým Drnovicím. Hosté se tedy přizpůsobili hře domácích, což znamenalo hrát na vysoké míče. Na konec poločasu přišla i největší šance domácích, když zbytečně faouloval hostující hráč a Jablonský Petr se v poslední minutě poločasu trefil z penalty a poslal celky do šaten za stavu 1:0 pro svůj tým.

Vyrovnání a penalty

Hostům se moc nedařilo. Neustále se snažili kombinačně dostat tzv. až do kuchyně a naopak domácí si s tím nelámali hlavu a stříleli snad z každé pozice. V šatně si některé věci hosté uajsnili a do poločasu chtěli vběhnout lépe, než do toho prvního. Jenže ve 49. minutě přišel zlom a červenou fasoval po druhé žluté Antonín Stejskal. Nakonec hosté i branku, ve velice pochmurném počasí, dali a zároveň i vyrovnali. Na 1:1 střílel v 64. minutě Jiří Marušák a paradoxně se po vyloučení semkli a začali Novinám přitápět. Stav trval až do konce a šlo se do penalt. Ty ovládli hráči Novin v poměru 3:1. Celkově tak vítězí s výsledkem 2:1.

FC Polevsko
Jan Ramisch (vedoucí Polevska): Musím před mančaftem smeknout, jakým způsobem se vyrovnali se hrou hned po vyloučení našeho hráče. Dnešní zápas byl skutečně těžký. Povrch byl v rozporuplném stavu a ani to nám moc nepomáhalo.