27.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Znovu ztráta favorita. Že by přišla krize ?

57. J. Brož , 66. S. Peterka (p.) , 68. J. Masopust , 72. R. Otcovský - 19. L. Zaoral , 25. L. Zaoral , 39. R. Hřebík , 55. T. Florus
0

Po minulém týdnu si hráči Baníku Stříbro chtěli zpravit chuť. Přišel pravý opak, tedy další zbytečná ztráta bodů. Naopak Slavoj slaví cenné vítězství.

Zápas Stříbra s Žihlí mělo jasného favorita. Když minulý týden Stříbro prohrálo s Kdyní, právě v tomto zápase mělo vynahradit ztracené body. Podle toho i vypadal první poločas. Dal by se popsat jako dokonalý poločas pro Stříbro. Načal ho v 19: minutě Zaoral, který se po centru z pravé strany dostal k zakončení. Další gól přidal stejný hráč po střele, které předcházelo velice dobré připravení střelecké pozice. Na 0:3 dával Hřebík po protiútoku vedeným Turkem. Poločas tedy skončil 0:3

Jako v každé šatně po zpackaném poločase i v kabině Žihle muselo být velice dusno. A hned to diváci mohli vidět i na trávníku. Začátek druhé půle totiž Žihle začala ve velkém stylu, ovšem po dvou šancích je přibrzdila čtvrtá inkasovaná branka. Po rohu se nádherně trefil Florus a Žihle mohlo hodit ručníkem do ringu. Nic takového se ku podivu diváků i Stříbra nestalo. Jako první zavelel k obratu Brož Jiří. Ten se po rychlé kombinaci z jednoho dotyku dostal k utajené střele, jenž dorazila až do brány. Devět minut na to se pískal pokutový kop proti Stříbru. Hráči a trenér Stříbra byly proti, ale pánem na hřišti byl sudí. K penaltě se postavil Peterka a proměnil. Hráči Stříbra v tuto chvíli velice znervózněli. Náramně toho úbytku koncentrace dokázal využít Masopust, který z 35 metrů dokonale zužitkoval výhodu přímého kopu. Najednou to bylo už jen o gól a Žihle vycítilo šanci. V 72. minutě tuto šanci dovedl k realitě Otcovský střelou z 18 metrů. Ke konci tohoto zápasu byly šance na obou stranách. Ať už tyč Stříbra, nebo Dokonalá střelecká pozice pro Žihli. Konec základní hrací doby skončil 4:4.

V penaltách už to bylo, jako vždy, spíše o štěstí. To stálo na straně žihle, za níž chytala brankářská dvojka Novák. Ten v penaltové loterii byl úspěšnější než jeho brankářský kolega v protivníkově brance. Žihle tedy s 5ti proměněnými penaltami bralo bod navíc.

TJ Slavoj Žihle
Jiří Sedlák: Po prvním poločase by na nás asi nikdo nevsadil, ale ve druhým jsme zjistili že to i proti prvnímu mužstvu tabulky jde. Penalty už potom byly vabank a mi je všechny proměnili, proto jsme vyhráli.

TJ Baník Stříbro
Tůma Milan: Měli jsme ten zápas neskutečně dobře rozehrátý. Do teď nevím co se na hřišti ve druhém poločase stalo.

V. Novák [-] - T. Rambousek [-] , R. Otcovský [-] , S. Bláha [-] (46. J. Růžička [-] ) , L. Rázek [-] , M. Rambousek [-] , J. Brož [-] , S. Peterka [-] , J. Masopust [-] , O. Čapek [-] , M. Tyr [-]

J. Kostelníček [-] - J. Kertys [-] (75. D. Bláha [-] ) , J. Petrlák [-] (70. A. Kohut [-] ) , J. Eliáš [-] , O. Pavlas [-] , V. Turek [-] (82. D. Tůma [-] ) , A. Mikulovský [-] , L. Zaoral [-] , R. Hřebík [-] , L. Ulč [-] , T. Florus [-]

ŽK: 61. J. Růžička , 65. O. Čapek , 89. S. Peterka .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: SLADKÝ Stanislav - ŽÁK Ondřej, RUDA Daniel.