Stříbro potvrdilo pozici lídra!

0

Hosté dokázali uspět v těžkém utkání v Nepomuku, když rozhodla jediná branka.

Souboj pátého celku s prvním viděl Nepomuk a dorazilo se přímo na stadion podívat na sto diváků. Hosté na podzim po otočení vývoje skóre uspěli 3:2 a domácí tak dnes měli ideální příležitost se pomstít a zlomit výsledkové nezdary. Jenže do utkání vstoupili pravou nohou hráči Stříbra. Ve vápně domácích dostal příliš mnoho prostoru Lukáš Pleško a jeho rána si nakonec našla cestu přímo do růžku. Lídr průběžné tabulky se mohl trhnout do dvoubrankového vedení, když pláchl domácí obraně Bůžek, ovšem tváří v tvář Barochovi nezamířil přesně. Fanoušci tak o přestávce pouze nervózně očekávali, jaké rozhodnutí přinese půle druhá.

Jenže ta již žádnou nepřinesla, rozhodla tak půle první. Nepomuk byl sice aktivnější a vypracoval si několik dobrých příležitosti, ale střelcům zvlhl prach. V samotném závěru navíc padly ještě dvě červené karty. Dominik Tůma zezadu zbytečně zajel do Petra Pence, který si to nenechal líbit a protihráče udeřil do hrudi. Sudí Pahančeník oba kohouty poslal předčasně do sprch a samotné utkání dospělo do jednogóĺového vítězství domácích.

FK Nepomuk
Viktora Josef: „Hosté musejí postoupit, rozhodčí si s námi pohráli. Utkání dopadlo, jak mělo. Tady v letošní sezóně hrálo pět lepších celků. Nemám chuť se o tom bavit, mrzí mi to vůči hráčům a fanouškům. Ve druhé půle jsme Stříbro mačkali, ale nejsme schopní dát góly.“

TJ Baník Stříbro
Tůma Milan: „Hrálo se na velmi špatném terénu, byl to tak spíše boj než fotbal. My svou šanci využili, domácí ne.“