21.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Okula zvládla duel s Horažďovicemi a drží první místo!

45. T. Kohout , 82. T. Kohout , 89. T. Kohout
0

Domácí v duelu týmů z vrcholu tabulky nezaváhali a drží krok se Stříbrem na špici.

Nástup do utkání patřil domácím barvám. Ten jako lídr spolu se Stříbrem chtěl potvrdit vítězství 2:0 z podzimu ze hřiště soupeře. Po úvodním ostřelování Nýrsko více zahrozilo po zhruba čtvrt hodině hry. György vysunul do dobré příležitosti Trefance, ten překonal gólmana Rybára, ale kulatý nesmysl nakonec zamířil těsně mimo. Otevřít dnešní střelecký výčet mohl po chvilce osamocený před brankou Horažďovic Výtisk, jenže špatně zpracoval balón. Neudeřilo ani ze série domácích rohů, povedenou střelu Lužného dokázali zase srazit hostující beci. V závěru poločasu Rybár vytáhl trestný kop Györgyho, ten se však nedal a vzápětí oslovil Antonovicse, ten ještě přiťukl Tadeáši Kohoutovi, který přízemní střelou nakonec určil poločasové vedení svých barev.

Do druhé půle nastoupily lépe Horažďovice a na kopačkách měl srovnání Boček, jenže se proti němu vytáhl Moravec. Po chvilce natáhl k pokusu Jůda, ale jen těsně minul. Na druhé straně zakončoval v dobré příležitosti v přečíslení Bastl, ovšem nepřesně. Rozhodnutí tak padlo až ve dvaaosmdesáté minutě, kdy Výtisk našel opět Tadeáše Kohouta, jenž dodal na kopačky svého celku klid. Stejný hráč nakonec stihl v utkání i hattrick, když přesně zamířil po rohu. Domácí tak nadále drží špici tabulky společně se Stříbrem, hosté jsou šestí.

FK Okula Nýrsko
Steiner Stanislav: „Vítězství domácího celku nad sympaticky hrajícím soupeřem je zasloužené. Šance, které si hráči vytvoří, by však měli proměňovat, protože ne vždy to může stačit.“

FK Horažďovice
Boř Miloš: „Přijeli jsme v hodně splácané sestavě, nemohli jsme to dát dohromady, máme spoustu zraněných. Ostudu jsme ale určitě neudělali, potrápili jsme je, za stavu 1:0 jsme měli několik šancí na vyrovnání. Druhá branka Nýrsko uklidnila a bylo rozhodnuto.“

J. Moravec [-] - M. Brož [-] , J. Lužný [-] , K. Kalivoda ml. [-] , T. György [-] , F. Kolář [-] , T. Kohout [-] , P. Výtisk [-] (87. L. Korschinký [-] ) , D. Šnour [-] (84. P. Janovský [-] ) , A. Antonovics [-] (62. M. Bastl [-] ) , M. Trefanec [-] (75. I. György [-] )

J. Rybár [-] - J. Forman [-] - M. Šafanda [-] , A. Vachuška [-] , T. Jůda [-] , J. Sova [-] - M. Boř [-] - V. Vrzal [-] , J. Janouškovec [-] , S. Šafránek [-] (62. P. Macoun [-] ) , J. Boček [-]

ŽK: 61. K. Kalivoda ml. , 65. M. Brož - 47. J. Forman , 58. J. Boček .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Jílek Aleš - HODEK Jakub, SCHNEIDER Josef.