18.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Košutka odrazila útok Žichovic na hřišti i v tabulce!

0

Plzeňský celek zvládl důležitý souboj s týmem, který před utkáním na jeho příčku ztrácel pouhé tři body. Je tak devátý, Žichovice třinácté.

Žichovice uspěly na podzim nad Košutkou přesvědčivě 4:0, ovšem nyní začali lépe domácí. Ti se také poměrně rychle dostali do vedení, když po necelé čtvrt hodince hry dostal za půlkou kolmici do ulice Tomáš Forejt. Ten se řítil ze strany sám na Landu, kterého překonal přízemní střelou na vzdálenější tyč. Hra se poté postupem času začala čím dál tím více vyrovnávat, více branek ale již necelá stovka přítomných fanoušků neviděla.

Žichovice ovšem vystupňovaly svůj tlak ve druhé půli a po necelých deseti minutách hry tak bylo srovnáno. Róth se krásně zbavil tří protihráčů a předložil balón jak na zlatém podnose pro Iona Butnaru, který doručil balíček na místo určení. Ovšem hosté, jako kdyby se uspokojili, ze svého snažení polevili a vznikla tak hluchá pasáž hry, ve které ani jeden z týmů nepřevedl vážnější vzrušení. Vše ukončila až Košutka. Po volném přímém kopu se totiž na zadní tyči dokázal vyšroubovat do vzduchu Milan Primas a krásnou hlavičkou přes celou bránu vrátil svým barvám vedení. Žichovice opět zařadily na vyšší výkonností stupeň, ovšem skvělými zákroky držel Plzeňáky nad vodou brankář Frýdl. V závěru, když již hosté hráli vabank, zvládl Triner oklamat svého strážce, předložil vedle sebe pro Libora Kovaříka, který stvrdil vítězství svého týmu. Nic na výsledku nezměnila ani červená karta za řeči pro jediného střelce hostí.

TJ Košutka Plzeň
Řežábek Filip: „Začali jsme celkem dobře, tlačili jsme, dali první gól. Pak jsme ale trošku přestali hrát a v závěru poločasu nás již soupeř zatlačil. Ve druhé půli na nás vlétli, dobře nás napadali, vyhrávali hlavičkové souboje, sbírali odražené balóny a nakonec i vyrovnali. Jenže následně se opět zatáhli, my dali na 2:1 a znovu následoval tlak soupeře, ve kterém nás opakovaně zachránil brankář. V závěru to již museli hodně otevřít a my z brejku potvrdili vítězství.“

TJ Žichovice
Mourek Lukáš: „Byli jsme lepším týmem, druhá půlka se odehrála před domácí brankou. Jenže my neproměnili asi pět tutovek a domácí byli produktivnější, prohráli jsme si to sami.“

D. Frýdl [-] - K. Liška [-] , J. Holec [-] (60. D. Triner [-] ) , P. Arnošt [-] , M. Primas [-] , P. Kalaš [-] (46. J. Bureš [-] ) , P. Zigmund [-] (60. J. Pekník [-] ) , T. Forejt [-] , T. Pekník [-] (80. J. Blažejovský [-] ) , L. Kovařík [-] , F. Řežábek [-]

J. Landa [-] - J. Benedikt [-] , J. Frýzek [-] , F. Róth [-] , R. Beneš [-] (67. S. Šteier [-] ) , J. Prokeš [-] (32. M. Špírek [-] ) , I. Butnaru [-] , R. Šiška [-] (83. M. Linhart [-] ) , J. Šimáček [-] , L. Mourek [-] , P. Bálek [-]

ŽK: 82. M. Primas - 5. J. Šimáček , 26. I. Butnaru . ČK: 89. I. Butnaru .
Počet diváků: 79. Rozhodčí: Doksanský Tomáš - KAFKA Václav, MAROUŠEK Karel.