19.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Roudnice zdolala Miletín po penaltách

0

Fotbalisté Roudnice v prvním poločase předčili svého soupeře v aktivitě. Ze své převahy ale domácí vytěžili pouze jedinou branku, čehož mohli litovat ve druhém poločase, kdy se Miletínu povedlo vyrovnat. Po červené kartě navíc musela Roudnice dohrávat v deseti, hosté však s početní výhodou nenaložili efektivně a nakonec prohráli v penaltovém rozstřelu.

Aktivní Roudnice jde brzy do vedení

V prvním poločase byla výraznější Roudnice. Domácí tým si díky aktivnímu přístupu vytvářel od úvodu převahu, kterou gólově vyjádřil už v osmé minutě, kdy se prosadil Tomáš Kučera. V dalším průběhu hry pokračovali nabuzení domácí fotbalisté v útočné hře, kterou mohli korunovat dalšími brankami, své šance ale hosté i kvůli miletínskému brankáři Miroslavu Richterovi nevyužili. Miletínu se první poločas herně příliš nevydařil, v osobních soubojích s domácími hráči nebyli důraznější ani silnější a domácího brankáře Martina Tomka příliš neohrozili. První poločas tak skončil těsným vedením Roudnice 1:0.

Miletín zlepšil svůj výkon a vyrovnal

Do druhého poločasu vstoupili hosté s bojovnější náladou. Miletínu se podařilo srovnat krok se soupeřem a snahy hostujícího týmu byly odměněny v 63. minutě, kdy brankáře Tomka překonal miletínský Martin Krátký. Situace Roudnice se ještě zhoršila o tři minuty později, kdy druhou žlutou kartu v zápase viděl záložník Tomáš Vlasák. Roudnice tak musela zbývajících pětadvacet minut dohrávat v početním oslabení. Hosté však nenaložili s početní převahou podle svých představ, brankáře Tomka v dalších minutách nedokázali překonat, a sami mohli dokonce inkasovat. Zakončující hráči Roudnice ale na miletínského Richtera nedokázali vyzrát. O vítězi tak musel rozhodovat penalty.

Penaltový rozstřel hrubě nevyšel hostům z Miletína. Miletínští překonali Martina Tomka pouze jednou, zatímco domácí proměnili tři penalty. Druhý bod tak putoval do rukou Roudnice.

TJ Sokol Roudnice
M. Tomek [-] - M. Novotný [-] (78. J. Novotný [-] ) , J. Brendl [-] , Z. Bednář [-] , Z. Mikan [-] - V. Bednář [-] (63. J. Krejcar [-] ) , G. Bendig [-] , T. Vlasák [-] , J. Koblížek [-] - L. Stoszek [-] , T. Kučera [-] (74. J. Tomeš [-] ) -

SK Miletín
M. Richter [-] - T. Novotný [-] , P. Jukl [-] , O. Machačka [-] , I. Ročín [-] - L. Kněžourek [-] (21. T. Lámr [-] ) , Z. Urban [-] , J. Němeček [-] , M. Krátký [-] (89. Š. Kulina [-] ) - F. Vondrouš [-] , L. Nálevka [-] -

ŽK: 12. T. Vlasák , 23. V. Bednář - 47. O. Machačka , 72. F. Vondrouš . ČK: 66. T. Vlasák .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: Lavrenčíková Jindra - BERÁNEK David, ŽEROVNICKÝ David.