Doksy B vítězí podle očekávání

0

Zákupy, pro které už je záchrana v soutěži nemožná, si užívají poslední zápasy v 1. B třídě. Ve 24. kole téměř sahaly na body v zápase proti rezervě Doks.

Beránek vyrovnal těsně před přestávkou

Už ve čtvrté minutě měli hoši od Svitávky druhou tutovku. Tu první Tomáš Stummer a druhou Marek Jakeš, leč bez úspěchu v podobě vstřelené branky. Domácí se však dočkali v 15. min. V akci byl opět Marek Jakeš, jenž prokličkoval středem mezi hostujícími beky a Zákupy zaslouženě vedly 1:0. Tlak domácích pokračoval a v osmnácté minutě našel přesným centrem Stummer na malém vápně Jirku Kohouta, ale ten poslal míč slabou střelou do náruče gólmana hostí Milana Szaba. Ve 22. minutě si zopakoval Kohout příležitost, ale se stejným neúspěchem.

V těchto minutách byli domácí lepším týmem, měli rychlejší start na míč a přihrávky přesnější.

Po půl hodině se hra vyrovnala. Hosté trochu přitlačili. V 35. min domácí Dufek neudržel Martina Jakšu ze Starých Splavů, jenže s jeho nedůraznou střelou si domácí gólman Vojta Kopřiva lehce poradil.

Dvě minuty před přestávkou při ataku domácí branky se přesně trefil Honza Beránek a upravil na 1:1.

Švarc rozhodl o vítězi

Velkou šanci proměnil ve vedoucí branku hostů Roman Švarc, když jeho bomba z 50. min skončila v síti Kopřivovy branky – 1:2. O pár minut při útoku hostí vykopával z brankové čáry Pohorský. Poslední gólovou šanci domácích v 80. min spálil po kopu z rohu Marek Jakeš, když z malého vápna přestřelil.

TJ Doksy B
Martin Jakša (trenér): Přijeli jsme do Zákup v roli mírného favorita, ale domácí v prvních třiceti minutách překvapili a předváděli hru dobré úrovně.