--

--

Přestřelku v Rokycanech zvládli domácí

0

Dvakrát vedli Rokycanští o dva góly, od 68. minutě hráli navíc v početní převaze. I tak se však o tři body museli strachovat až do posledních vteřin zápasu. Byli jste se na zápase podívat? Ohodnoťte jeho úroveň, kvalitu jídla a pití, výkon rozhodčích nebo jednotlivých hráčů!

Dva fíky na cestu do kabin

Do sobotního odpoledního zápasu dvou tabulkových sousedů vstoupili mnohem lépe domácí. Ti si vytvořili velký tlak a Novostrašečtí se nestačili otáčet. Celkově jejich projev působil, jako by si přijeli ze středních Čech jen pro bod. Snažení rokycanských hráčů vyústilo v 10. minutě v přistrčení Grambala při hlavičkovém souboji a odpískání pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Procházka a zklamal! Domácí svůj tlak nezužitkovali ani ve 20. minutě Grambalem, o čtyři minuty později se neradoval také Jindřich.

Konec prvního poločasu už však znamenal gólovou křepčení domácích příznivců a fotbalistů, a ne jen jedno. Ve 42. minutě byl na zadní tyči připraven Jan Klír a dorazil míč za záda gólmana Kuta. Neuběhly ani dvě minuty a po další rychlé akci a centru ze strany se hlavičkou prosadil Pavel Aubrecht

Zbytečné drama

Na začátku druhého poločasu měl šanci střídající Skopový, vychytal ho však Kut. V 54. minutě si svůj druhý slabší moment v zápase vybral Procházka, když fatálně chyboval při rozehrávce. Patrik Svoboda jeho zaváhání využil a snížil na 2:1. Hned vzápětí mohl svůj druhý gól přidat P. Aubrecht, jeho pokus však zastavila tyč. K dorážce se prodral Skopový, ale na čáře zachraňoval jeden z bránících hráčů!

Za dalších pár okamžiků se nedokázal prosadit ani Grambal. V 64. minutě mohl naopak vyrovnat Ducár, jenže zamířil těsně nad břevno Vildovy klece. O čtyři minuty později byl znovu v hlavní roli Ducár, když si nebral servítky s hlavním pořadatelem a uštědřil mu pár peprných výrazů. Hlavní arbitr na nic nečekal a poslal ho do sprch. Na nic nečekaly ani Rokycany, početní výhodu rychle využily. Po centru Skopového a přiťuknutí P. Aubrechta skóroval Petr Jindřich.

Jiskru naděje pro Sokoly vykřesal v 75. minutě Jiří Kapek, když snížil na 3:2 po chybné rozehrávce Západočechů. Ač se hosté snažili, tak rozhodnout mohli naopak Rokycanští. Jak se vyjádřil sám trenér Aubrecht, tak velikánskou překážkou byl pro domácí brankář Kut, který chytal fantasticky.

Byli jste se na zápase podívat? Jak ho zvládl rozhodčí, chutnala klobáska? A co výkony jednotlivých hráčů? Nezapomeňte utkání ohodnotit díky naší novince!

FC Rokycany
Trenér P. Aubrecht: „Myslím si, že byl celý zápas v podstatě jen o nás. Chtěli jsme Strašecí vrátit porážku z podzimního duelu, kdy jsme byli lepší, nastřelili jsme tyče, břevna a prohráli 1:0. Šli jsme do dvoubrankového vedení po prvním poločase. Místo abychom výsledek potvrdili, tak jsme inkasovali. Zase jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale to bychom nebyli my, abychom si zápas zase nezkomplikovali. Nezahráli jsme úplně dobře v početní převaze, měli jsme to roztáhnout a výhru potvrdit, naopak jsme ale udělali ze zápasu drama. Proto říkám, že byl celý zápas o nás. Kdybychom proměnili naše obrovské šance, tak byl zápas jednoznačný. Dobře zahrál Honza Hereit, odvedl hodně práce ve středu hřiště. Dále také Pavel Grambal. Do druhého poločasu nastoupil Dan Skopový, hru okamžitě zvednul, na křídle si vytvářel náběhy a připravoval šance.“

TJ Sokol Nové Strašecí
Trenér L. Šíma: „Dva góly padly po individuálních chybách a špatném systému bránění. Druhou půlku jsme byli určitě vyrovnaným soupeřem, možná i lepším i v deseti lidech. Máme pořád úzký kádr a zraněné hráče, dohráváme to na jedenáct lidí. To všechno se vyvíjí v náš neprospěch. Vyzdvihl bych gólmana Kuta, chytil desítku v desáté minutě, pak tam měl i další výborné zákroky.“