--

--

Vilémovu zazpíval kanár

0

Hosté přijeli v silně kombinované sestavě a to jim moc nadějí na úspěch nedávalo.

Hosté odjížděli bez mnoha vykartovaných a zraněných hráčů (Vaňak, Krasnický, Ruszó, Kurel, Soukup a Čuda) a chtěli zápas odehrát se ctí a nedostat příliš velkou dardu. To se moc nepovedlo, ale nutno konstatovat, že většina branek domácích padla po zbytečných hrubých chybách hostů a navíc, domácí do čeho kopli, to bylo v síti. Hostům nelze upřít snahu, ale na výborný domácí tým opět neměli a tak si odvezli z Prahy půl tucet branek.

3´- dobře kopnutý rohový kop Jägrem a domácí gólman musel nadvakrát zasahovat před Kopřivou

12´- přetažený centr Buryánka a Jantač v dobré šanci trefuje jen gólmana domácích

25´- centr do vápna hostů a domácí kanonýr a legenda Jan Fíček trefuje hlavou jen gólmana

29´- gólman hostů Ondrka vyrazil tvrdou ránu domácích, ale odražený balón se dostal k Minárčikovi a ten nechytatelnou ranou pod břevno dává první gól domácích na 1:0

30´- než se hosté vzpamatovali, přišel přetažený roh a nikým nekrytý Minárčik zvyšuje skóre na 2:0

38´- centr Helma do vápna domácích a pokus o nůžky Jantače, které se však minuly účinkem

40´- nepříjemné zranění Buryánka u postranní čáry a hosté dohrávají 1.půli jen o deseti lidech

V první půli domácí neměli příliš velký tlak, ale dali dvě branky po chybách hostů a to bylo rozhodující. Po odstoupení Buryánka musel do hry jediný náhradník na lavici hostů Kaňkovský, který měl natažený sval a chtěl se šetřit na další zápasy. Domácí postupně vystřídali všech pět možných hráčů a získávali postupně výraznou převahu, kterou zakončili ještě čtyřmi brankami do sítě hostů.

55´- pěknou střelu hostujícího Helma z 20 metrů domácí gólman lapil

63´- obrovská chyba hostů v rozehře a domácí Jeřábek sám před gólmanem zvyšuje na 3:0

64´- krásná střela Kaňkovského z otočky k tyči, ale domácí gólman míč vytěsnil robinzonádou na roh

69´- další dobrá šance hostujícího Kaňkovského, ale zkušený exligový gólman Winter jej vychytal

70´- brejk domácích, přečíslení obrany a zcela volný Běhounek dává na 4:0

75´- trestný kop domácího kapitána Fíčka z 25 metrů jde jen na horní síť hostující brány

76´- domácí doslova vybagovali přetíženou obranu hostů a nikým nekrytý Jeřábek zvýšil na 5:0

87´- faul Vavrouška ve vápně, nařízená penalta a gólman Winter se nemýlil – 6:0

Hosté se sice snažili, ale rychlonozí mladíci v domácím celku byli přece jen tentokráte o dost lepší a s chutí si zastříleli a vylepšili skóre. Hostům, kromě vynucených chyb nelze nic vyčítat, hráli na to, na co tentokráte měli. Všichni tři sudí neměli příliš práce a odvedli výborný výkon, ale měli to velice jednoduché, neboť se hrálo oboustranně korektně a dokonce zcela bez žlutých karet, což bývá málokdy k vidění. Bohužel to pro hosty byla asi poslední nadějw na uchování si možnosti záchrany, nyní se musí Vilémovští fotbalisté snažit jen v klidu soutěž dohrát a připravit kádr na další sezónu.

Stats:

Rohy:  8 - 6  Držení míče:  63% - 37%  Ofsajdy:  7 - 2  Fauly:  12 - 14  Střely na bránu:  8 - 4  Mimo: 11 - 5

FK Meteor Praha VIII B
V. Winter [-] - M. Daňhel [-] , L. Horváth [-] , K. Holeček [-] (58. J. Běhounek [-] ) , J. Frantl [-] (68. P. Hromas [-] ) , D. Dvořák [-] , M. Minárčik [-] , J. Fíček [-] (78. F. Jiřík [-] ) , A. Hrdina [-] (81. K. Zelenka [-] ) , J. Šimek [-] (58. V. Stibora [-] ) , J. Jeřábek [-]