51. M. Šroub , 69. A. Soukup (p.) , 80. M. Šroub - 47. J. Steinvirt , 58. D. Šašek , 76. D. Šašek , 79. R. Kuneš , 80. M. Šamal

Domácí SK Rapšach tajně věří v umístění v lepší polovině tabulky.

K tomu však potřebují porazit soupeře z Deštné.

Sokolíci chtějí potvrdit velmi dobrou jarní část sezóny.

Naplní se předzápasové prognózy a Deštná si odveze 3 body?

Nebo si Rapšach spraví na závěr chuť?

Šance na obou stranách, skvělí brankáři

Od úvodních minut bylo patrné na obou týmech, že největší boj budou svádět s horkým počasím.

Hosté se s tímto přírodním jevem vypořádali lépe a byli v první půli aktivnější.

Každá jejich akce smrděla gólem a nebýt výborného gólmana, Muže minulého kola, Šíši, tak by výsledek v půli nebyl bezbrankový.

Hosté své šance zahazovali jak na běžícím pásu, Šamal, Klokner, Melzoch, Kuneš.

Na straně domácích hrozil po brejkových akcích Pytel Tadeáš, Martin Šroub a útok podporující Soukup.

Když vychytal Šikr v poslední minutě prvního poločasu i kanonýra Kuneše, bylo jasné, že se o osudu utkání rozhodne v dějství druhém...

Parádní branky, starosta Deštné hrdinou

Druhá půle začala drtivým náporem Deštné.

Velmi dobrá práce Martina Melzocha ve středu hrací plochy, pas na nabíhajícího útočníka a hosté se ve 47. minutě radovali.

Domácí obrana sice pas odvrátila na rohový kop, ale ten Deštná provedla parádně.

Na kop Kuneše si naběhl Jiří Steinvirt a hlavičku proměnil s přehledem - 0:1 !!!

Domácí se dostali do utkání o 4 minuty později nedovolenou hrou Novotného.

Centr z levé strany odvrátil bek Deštné rukou a sudí Devera neváhal písknout penaltu.

Tradiční exekutor této standartní situace Martin Šroub zvolil levý kout branky.

Klaus Henze jeho střelu vyrazil, ale Šroub byl u míče nejdříve a do prázdné branky dorazil - 1:1 !!!

Hra se přelévala od branky k brance.

V 58. minutě utekl po levé straně hrací plochy Šamal, ve vápně si udělal dva obránce domácích a nezištně vyzval ke skórování Davida Šaška - 1:2 !!!

Na domácí trošku padla deka, ovšem Deštná dál zahazovala loženky. Namísto zvýšení náskoku, přišlo vyrovnání.

Adam Soukup šel do své šance jak buldog. Dvakrát si předkopl míč na dlouhou nohu a i za cenu sebeobětování se, bodlíčkem vyrovnal - 2:2 !!!

To běžela 69. minuta.

V 76. minutě se Deštná dostala opět do vedení. Rychlý brejk zakončil starosta obce :-)

David Šašek z hranice penalty nekompromisně zavěsil a stal se hrdinou - 2:3 !!!

O 3 minuty později vedla Deštná již o 2 branky.

V 79. minutě brejkovou situaci 3 na 1 zakončil s ledovým klidem kanonýr Radek Kuneš - 2:4 !!!

Jenže, co se stalo v zápětí, se jen tak nevidí.

Domácí rozehrávali ze středového kruhu po obdržené brance.

Zřejmě se trojice Kouřil, Pytel, Šroub, dívají na ME ve Francii a rychle uvedli nové pravidlo do praxe.

Rozehrávka šla ihned na kopačku Martina Šrouba, který ze středového kruhu načapal dlouhým lobem gólmana Henzeho na hruškách - 3:4 !!!

Hosté jen nevěřícně kroutili hlavami a pár stesků na adresu Henzeho padlo. Na jeho obranu, pravda, chybu udělal, ale jinak tým držel po celé utkání.

Domácí ožili a i díky fantastickému dopingu ze strany fanoušků, se snažili o vyrovnání.

To mohlo přijít v 89. minutě. Na rohový kop poslal domácí trenér i brankáře Šikra, ale bohužel, bratři Soukupové s míčem nenaložili tak, jak by se v těchto situacích mělo.

Melzoch se volného kulatého nesmyslu ujal a dlouhým sprintem, za podpory dvou svých spoluhráčů, vytvořil gólovku pro Kuneše.

Ten chtěl obstřelit bránícího Smutného, který zaskočil za vyběhnuvšího Šikra, ale trefil jen tyč.

U dorážky byl nejdříve Michal Šamal a míč uklidil do sítě - 3:5 !!!

Závěrečný hvizd velmi dobrého Devery ukončil poslední utkání a dal punc na konečné výsledky sezóny.

Hosté vyhráli zaslouženě, větší vůle po vítězství byla na jejich straně...

SK Rapšach
Honza Pytel - trenér: Nemá cenu se vymlouvat na absence, či na tropické počasí. Soupeř měl chuť hrát, my jsme byli u všeho až na druhém místě. Jen díky Šíšovi jsme prohráli přijatelným výsledkem. Soupeři gratuluji. I když přijel ve slátané sestavě, měl ve svém středu více fotbalistů než my. Děkuji fantastickému publiku, které hnalo hráče za vyrovnáním. Náš trenérský triumvirát je rád, že sezóna končí. Nezbývá než se poohlídnout po volných hráčích a kvalitně se připravit na následující ročník. Klukům děkuji za celou sezónu a zraněným přeji brzké uzdravení. Budeme potřebovat každou zdravou nohu :-)

TJ Sokol Deštná
David Šašek - střelec dvou branek: K utkání jsme odjeli pouze s 11 lidmi do pole a trenérem. Do branky musel již 5. brankář v jarní části sezony Klaus Henze. Do utkání jsme vstoupili s pokyny, že si máme v zápase hlavně udělat žízeň na dokopnou a nezranit se, vše navíc bude jako bonus. V prvním poločase jsme předváděli vcelku dobrou hru a dostávali se do nebezpečných šancí, které nám lapil domácí gólman. Do druhého poločasu jsme vstoupili s pocitem, že by to dnes mohlo jít, a že zkusíme dát nějakou branku, která by mohla být vítězná. Branek jsme dali nakonec pět, o které se postarali 4 střelci, vždy jsme vedli a nechali domácí dotáhnout, konec zápasu však gólově patřil nám a potvrdili jsme mírnou převahu nad domácími, kteří doplatili na časté střídání a rotaci v sestavě.

SK Rapšach
Š. Šíkr [-] - P. Kronika [-] , J. Kronika [-] , M. Šroub [-] , A. Soukup [-] - J. Kříž [-] (34. V. Soukup [-] ) , V. Sajko [-] (70. D. Smutný [-] ) , M. Šroub [-] - M. Kouřil [-] , T. Pytel [-] , J. Šroub [-] (46. J. Maroušek [-] ) -

K. Henze [-] - D. Šašek [-] , M. Šamal [-] , M. Svoboda [-] , J. Steinvirt [-] , R. Melzoch [-] , M. Novotný [-] , M. Melzoch [-] , R. Kuneš [-] , J. Klokner [-] , O. Voldán [-]

ŽK: 44. M. Šroub - 6. J. Klokner .
Hráči zápasu: M. Kouřil - D. Šašek .
Místo: Tráva. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Devera Radek - CÍSAŘ Milan (N), MARŠÁK Daniel (N).