Favorit otočil po půlce...

54. P. Novák (p.) , 68. J. Herzog - 32. P. Bezemek
0

Domácí společenství oddílů Halámky/Hranice jsou již jistým postupujícím.

V minulém kole, v derby v Nové Vsi, ztratilo první body v soutěži a poprvé neskórovalo.

Majda překvapivě ztratila s posledním Žďárem.

Bude v neděli viděn debakl Majdaleny, nebo se zrodí překvapení?

Poločas překvapivě pro Majdu...

Za úmorného vedra, kdy teplota dosahovala třicítky, nastoupilo domácí společenství Halámek/Hranic opět v kombinované sestavě, kde pro ČK z minulého utkání nemohl nastoupit stoper Kolmann

a dále další špílmachři ze zálohy Michal Slavík a Jirka Herzog a na celém výkonu mužstva to bylo velmi znát.

K nim se bohužel připojili další 4 zranění či nemocní hráči a tak sestava vypadala zase trochu jinak.

To ovšem neomlouvá hrozivý výkon domácích borců v 1.poločase a naopak vyzdvihuje velmi sympatický a bojovný výkon týmu hostů z Majdaleny.

Borci z Majdacampu přijeli s tím, že nemají co ztratit, takře nezalezli dozadu a rozhodně nepřijeli jen bránit, ale hrát fotbal.

Celému utkání to prospělo a Majda byla celý poločas jednoznačně lepší.

Přitom se zdálo, že po úniku domácího trápícího-se snajpra Řežába, kdy předložil na penaltu nabídku Mírovi Svobodovi, půjdou domácí ve 12.minutě do vedení.

Reflexivní zákrok hostujícího vedoucího mužstva Ládi Čurdy, který musel nahradit gólmana, však zhatil domácím plány.

To ještě nebylo od "gólmana" hostů vše a předvedl po celý zápas poctivý výkon a ještě stihl dirigovat své mužstvo.

Pak ovšem začal úřadovat technicky a rychlostně dobře vybavený Majďan Kido, kde ho dobře doplňoval Vojta Biňovec.

A byl to právě Biňovec, který se dokázal v 15.minutě prosadit ve vápně domácích a ranou pod víko málem protrhl síť - 0:1 !!!

A mohlo být pro domácí ještě hůř, když ve 23.minutě z půle hřiště vyzkoušel Kido pozornost golmana Záviše a trefil břevno.

V následujích akcích Majdy pak domácí náhradní stoper Radek Herzog ve 36.minutě vykopával míč z prázdné branky poté,

co první střelu chytil Záviš a nato ve 44.minutě opět zlikvidoval šanci, tentokrát Biňovce.

Domácí na hřišti jaksi neexistovali a do kabiny se šlo za zaslouženého vedení hostující Majdy 1:0, a to mohlo být skóre vyšší.

Favoritu stačilo k obratu posledních 20 minut...

Domáci mužstvo po nepovedeném poločase prostřídalo.

Vinou zranění musel odstoupit obránce Tomáš Trsek, kterého výborně na jedničku nahradil Robert Adensam.

O výsledku utkání rozhodla desetiminutovka v rozmezí 60-70.minuty, kdy nejdříve po průniku do vápna a po faulu na Honzu Filouse Herzoga proměnil domácí středopolař Pavel Novák s jistotou

pokutový kop a srovnal skóre - 1:1 !!!

A v 68.minutě, po ose Duda-Macho, zatáhl balón po křídle právě Macho a předložil na penaltu, kde pohodlně do prázdné brány uklízel Honza Herzog - 2:1 !!!

Nutno dodat, že hostům začali docházet fyzické síly, ale v tomto vedru na tom domácí také nebyli nijak exkluzivně.

Hosté si pak ještě při snaze vykopnout z prázdné branky nastřelili vlastní tyč.

To běžela 73.minuta a hned v zápětí v 74.minutě domácí Kuba Macho orazítkoval břevno.

Tento plejer se také rozehrál k dobrému výkonu hlavně v druhém poločase a spolu s bezchybným bekem Robertem Adensamem a záložníkem Honzou Herzogem,

který "udělal" obě branky, byli nakonec nejlepšími domácími hráči.

Domácí ještě prostřídali a na hřiště se dostal Jirka Slonek za zraněného Pavla Nováka a vstřelili 2 branky, kde první Míry Svobody nebyla uznána pro ofsajd

a druhá Robertu Adensamovi pro faul na gólmana.

Toliko závěrem-hosté z Majdy vůbec nezklamali, nezalezli, přijeli hrát fotbal a při troše štěstí mohli pomýšlet i na nějaký ten bodík.

Podali velice sympatický výkon, mezi jejich nej hráče rozhodně patřili útočník Kido a obránce Biňovec a hlavně gólman Čurda.

Domácí by se měli nad předvedeném výkonu hluboce zamyslet, protože takto se v přeboru dlouho neohřejí...

TJ Sokol Halámky/Hranice
Jiří Samec - vedoucí mužstva: Výkon nebyl dobrý, utrpěli jsme výhru 2:1 a do daleko náročnějšího OP bude mnoho práce co zlepšovat, vyzdvihuji velice sympatický bojovný výkon bez zákeřností hostující Majdaleny. O poločase byla v kabině obrovská bouře, že takto se hrát nedá a rozhodně by tento výkon na příští sezonu v OP nestačil. Domácí trenér Pavel Vajo to nevydržel, bouchly saze a také dveře a druhý poločas jsem musel "dokoučoval" sám... Na nekončící marodku možná přibudou další 2 hráči, ale to bohužel k fotbalu také patří. Do příštího zápasu ve Velenicích je tedy o čem přemýšlet.

TJ Sloupárna Majdalena
Ladislav Čurda - manager Sloupárny, dnes i gólman: K jistému postupujícímu jsme odjížděli s cílem neudělat ostudu a nepřivést si debakl. Utkání však vypadalo úplně jinak a my si málem odvezli bod. Do 70. minuty jsme byli favoritovi více než vyrovnaným týmem a jen škoda neproměněných šancí v prvním dějství. Ale toto je naše slabina o které víme a stála nás spoustu bodů. Před výkonem svého týmu smekám, jsme na kluky hrdý a je jen škoda, že třešnička na dortu v podobě nějakého bodíku, se bohužel neurodila...

Místo: Hřiště Halámky, event. Hranice. Počet diváků: 40. Rozhodčí: BICEK Roman - TRSEK Josef (N), BOUCHAL Vlastimil (N).