24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

Záchranářský zápas pro Stachy

9. I. Vrhel , 24. M. Rod , 42. V. Šíp - 50. J. Mráz
0

Pro oba týmy pravděpodobně zápas sezóny. Oba celky měly po 20 bodech, případná výhra by hodně napověděla v boji o udržení. Stachy tento zápas zvládly lépe a 3 body zůstávají doma.

Stachy ovládly první poločas

Zápas sezóny pro oba mančafty. Stachy doma s plnou sestavou přivítaly oslabené hráče Vodňan B. Áčko Vodňan hrálo ve stejný den, takže béčku nikdo nemohl vypomoci. Stachy tento „handicap“ Vodňan vycítily hned od začátku zápasu a v 9. minutě po kombinační akci a prostrčení míče mezi obránci nedal Ivan Vrhel brankáři Novákovi šanci – 1:0. Ve 24. minutě po střele zdálky Pavla Záleského gólman vyrazil balón před sebe a Michal Rod dorazil míč do brány – 2:0. Ve 37. minutě Ivan Vrhel po centru Davida Peka nastřelil tyč. Ve 42. minutě po samostatné akci z pravé strany Vladimír Šíp proběhl až k Novákovi v bráně, kterého prostřelil – 3:0

Druhou půli Vodňany převzaly iniciativu

Druhý poločas začal úplně jinak, než ten první. Vodňany se staly rázem lepším mužstvem. Stachy se zatáhly dozadu a bránily tříbodový náskok. Po útoku z levé strany, kdy levý obránce Jakub Mráz prošel až do vápna a prostřelil brankáře Šebánka na zadní tyč a snížil na 3:1. Hostům pomohly dvě poločasové střídaní, kdy za Dvořáka šel střelec branky dorostenec Mráz. Další dorostenec Kašpar šel ze hřiště místo Tomáše Martana. Dále hosté nastřelili břevno a domácí měli 2 šance z rychlých protiútoků, které nevyužili.

Stachy příští kolo mají volno, do Vodňan přijede Vlachovo Březí.

TJ Sokol Stachy
Ladislav Heidenreich, hráč: První poločas jsme byli jednoznačně lepší, měli jsme 5-6 gólových šancí, dali jsme 3 góly plus tyčku. Ve druhé půli Vodňany převzaly iniciativu, my jsme se zatáhli dozadu, ale nakonec jsme 3 body brali my.

FK Vodňany B
Lukáš Filip, hráč: K zápasu jsme přistoupili úplně bez nasazení, pohybu a důrazu. Nedařilo se nám vůbec nic a soupeři jsme připravovali šance sami a ten je po zásluze trestal. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a hned v úvodu se nám podařilo snížit. Ještě jsme nastřelili břevno, ale to bylo bohužel vše, naše převaha byla jen po vápno a do vyložených šancí jsme se nedostávali.

R. Šebánek [-] - P. Foltýn [-] (87. F. Švarc [-] ) , I. Vrhel [-] (73. J. Kraml [-] ) , P. Záleský [-] , V. Šíp [-] (51. L. Hovorka [-] ) , J. Pešl [-] , M. Rod [-] , L. Heidenreich [-] (85. M. Druta [-] ) , D. Pek [-] (62. A. Eigner [-] ) , V. Karlík [-] , J. Dvořák [-]

J. Novák [-] - D. Janda [-] , L. Víšek [-] , T. Šmíd [-] , P. Štěch [-] , S. Želízko [-] , R. Veselý [-] , Š. Hubáček [-] , M. Kašpar [-] (46. L. Martan [-] ) , T. Dvořák [-] (46. J. Mráz [-] ) , L. Filip [-]

ŽK: 84. A. Eigner - 75. R. Veselý . ČK: 89. R. Veselý .
Místo: Stachy. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Landík Filip - KLÍMA Petr, BARTÁK Tomáš.