25.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Je rozhodnuto, Horní Planá sestupuje

0

Horní Planá potřebovala tři body, ty ale nezískala a tak se loučí s I.B třídou. Hosté přitom po půli vedli, Netolice ale zápas otočily i díky dvěma brankám Peška. Pak sice zavelel do útoku hornoplánský kapitán Schönkypl, vyrovnal svými góly na 3:3, další branku už ale hosté nepřidali a příští rok tak bude Horní Planá působit jen v okresním přeboru.

1. FC Netolice
Jiří Nárovec (trenér): "Horní Planá přijela bojovat o záchranu, my jsme chtěli napravit dojem z nepovedeného zápasu ve Frymburku a také se v posledním domácím zápase rozloučit vítězstvím s našimi fanoušky. Moc se nám to nepovedlo, hosté byli především v prvním poločase lepší a také se zaslouženě dostali těsně před přestávkou do vedení. Domluva o přestávce zabrala, kluci dokázali během devíti minut 3 brankami otočit zápas. Definitivní pojistku pak mohl přidat Milan Pešek, ale nastřelil pouze tyč. A tak přišel trest – naše zaváhání dokonale potrestal nejlepší hráč hostů Petr Schönkypl, který dvěma góly srovnal na konečných 3:3. Remíza je spravedlivá, Horní Planá potvrdila, že její jarní výsledky nebyly náhodné. Oceňuji také to, že se o výsledek přijela sportovně „poprat“ na hřišti, a nepoužila žádné „postranní úmysly“. A jsem samozřejmě rád, že jsme tímto výsledkem vyvrátili různé „zaručené“ fámy a spekulace. Naším nejlepším hráčem byl střelec dvou gólů Milan Pešek."

TJ Smrčina Horní Planá
Karel Souček (trenér): „Netolice začaly tlakem, ale postupně jsme dorovnali hru a nakonec šli v závěru půle do vedení. Všechno vypadalo dobře, ale bohužel, naše druhé poločasy jsou jedna velká katastrofa. Za patnáct minut jsme dostali tři góly a to už se dohání těžko. Nevím, proč se druhý poločas, jestli nervozita… Pak jsme ale zabrali a měli jsme dokonce šance na to dát na 4:3, Netolicím docházel dech, ale jak moc jsme chtěli, tak jsme byli v koncovce hrozně zbrklí, že jsme neuspěli. Nedá se nic dělat. Nebýt na tom tak, jak jsme, tak bych remízu bral, takhle ale bohužel. Ukázalo se, jak moc nám chyběly body z podzimu.“

P. Šanda [-] - J. Lukáš [-] , J. Pivoňka [-] - J. Urban [-] , M. Baloušek [-] - V. Vlášek [-] - P. Beneš [-] , S. Šulc [-] , M. Pešek [-] , M. Řehoř [-] , P. Reindl [-]

M. Truhlář [-] - P. Schönkypl [-] , M. Kordík [-] , A. Vachta [-] , A. Kvasnička [-] , T. Klik [-] , M. Bednář [-] , J. Oškrda [-] , F. Švábirt [-] , L. Parai [-] , M. Truhlář [-]

ŽK: 80. M. Řehoř .
Místo: Netolice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Kocina Martin - ŘEHOŘ Petr, BARTÁK Tomáš.