22.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

Krumlov odpověděl na atak celků pod sebou a díky Peťulemu urval výhru

0

Krumlovské béčko se ocitlo pod tlakem, protože týmy z posledních příček sbírají v posledních kolech body. Porazit Netolice se jevilo jako jasný, ale těžký úkol...

Hosté vedli...

Netoličtí chtějí v tabulce výše, ale místo toho si nechali Krumlov B přiblížit na tři body. Přitom Nárovcovi svěřenci začali dobře a šli do vedení. Ve 21. minutě potvrdil střelecký apetit Vlášek a po zaváhání krumlovské defenzivy poslal Netolice do vedení – 0:1. Domácí měli následně několik příležitostí, ale nedokázali je využít. Proti Nárovcovi se neprosadila ani posila z áčka Pavel Svobod, ani Peťule. Netoličtí tak odcházeli do šaten jako spokojenější tým…

... domácí ale zachránil Peťule

Krumlov B se nevzdal. Po pěkné kombinační akci vyrovnal v 55. minutě Peťule – 1:1. Pro domácí celek byla ale remíza pořád málo a tlačil se za další brankou. A ta přišla. Carda nasměroval v 67. minutě krásnou přihrávku za beky na Peťuleho, který prokázal svoje zkušenosti a úspěšným lobem poslal hosty do vedení 2:1. Netolice se poté pokoušely vyrovnat, vytvořily si šance ale Trnka a spol. dokázali vše zlikvidovat, a to i proti Rokůskovi. Domácí se zase neprosadili z brejků do otevřené obrany a tak se skóre nezměnilo. Krumlov se tak třemi body přece jen posunul čtyři kola před koncem do klidnějších vod, ale zdaleka ještě nemá hotovo, nadále bude muset odrážet útoky Horní Plané, Černé v Pošumaví a Kamenného Újezdu. Netolice se v tabulce nepohnuly, dále obsazují devátou pozici a na první polovinu tabulky už ztrácí pět bodů.

FK Slavoj Český Krumlov B
Karel Šíma (trenér): „První půle byla taková hektická, po vlastní chybě jsme dostali gól a prohrávali jsme. V šatně jsme si řekli, že takhle prostě hrát nemůžeme, že takhle to k bodům, které potřebujeme, nedotáhneme. Trochu jsme do toho šlápli a nakonec vyhráli. Honza Peťule dal dva góly a držel mančaft, takže nejlepším hráčem byl on.“

1. FC Netolice
Milan Pešek (hráč): "První poločas jsme vyhráli 1:0, když jsme ještě další šance z brejků neproměnili. Na druhou stranu i domácí měli dobré příležitosti ke skórování. Druhá půle už se odehrála prakticky bez nás. Na hře a především fyzické kondici našeho celku se podepsal sobotní, netolický jarmark a také teplé počasí. Což ale samozřejmě nemůže být omluva. Domácí, kteří opět na svém trávníků postavili některé hráče A týmu, využili dvě své šance a v utkání zvítězili. Škoda, že v poslední minutě trefil Rokůsek na brankové čáře domácího hráče, mohl z toho být alespoň bod. Příští kolo hrajeme doma s rozjetými Trhovými Sviny, ale věřím, že odčiníme tuto prohru a zápas doma zvládneme."

M. Trnka [-] - J. Carda [-] , D. Peroutka [-] , J. Peťule [-] , P. Svoboda [-] , J. Poláček [-] , D. Steinocher [-] (71. J. Čabaj [-] ) , M. Matěják [-] , L. Kitzler [-] (88. T. Kopřiva [-] ) , V. Žilavý [-] , J. Lacko [-]

T. Nárovec [-] - J. Pivoňka [-] , J. Lukáš [-] (60. M. Řehoř [-] ) , S. Šulc [-] - M. Pešek [-] , J. Urban [-] , M. Baloušek [-] , F. Rokůsek [-] - V. Vlášek [-] , P. Reindl [-] - D. Andres [-] (69. M. Samohejl [-] )

ŽK: 64. L. Kitzler , 74. M. Matěják , 86. P. Svoboda , 90. J. Peťule - 52. J. Urban , 86. F. Rokůsek .
Hráči zápasu: J. Peťule .
Místo: Český Krumlov. Počet diváků: 75. Rozhodčí: Zabilka Luboš - SCHWARZ Rudolf, PETROUŠEK Antonín.