19.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

--

--

Zápas plný šancí pro sebe vybojovaly Lhenice. Ze tří penalt v zápase byla proměněná jediná!

0

Loučovické hřiště bylo svědkem domácí touhy bodovat, která ale narazila na zkušené mužstvo třetího celku tabulky. Utkání rozhodně nenudilo...

Dvě penalty neproměněny, prosadil se až Pořádek před poločasem

Černá už se ocitá pod nepříjemným tlakem a doma potřebuje bodovat. Jenomže možná trochu smolně pro ně přišla na jaře o výhodu – své domácí, specifické hřiště, kde hra dělá všem soupeřům takové problémy, vyměnila za široké a velké hřiště v Loučovicích.  Za což se ani Lhenice rozhodně nezlobily. Úvodní minuty byly vyrovnané, domácí se dostali do šancí, kde se výrazným způsobem ukázal lhenický gólman Dvořák, který akcie hostů vysoko. Poté ale přece jen  dostaly Lhenice hru pod kontrolu a vyvrcholilo to písknutou penaltou za faul na Ilieva. Jenomže Beran ji proti Michalu Kozovi, který tentokrát nastoupil do brány Černé, neproměnil a na branku se čekalo dále. A penalta byla nařízena i ve prospěch domácích, ale skvěle vyznamenal Dvořák, který střelecký pokus chytil. Ve 43. minutě se skóre už měnilo – prosadil se Pořádek. Chvíli před gólem řešil vlastně tu samou situaci, postup z úhlu na brankáře, neúspěšnou přihrávkou. Ve 43. minutě si vzal ze situace ponaučení a vzal zodpovědnost na sebe. A Úspěšně, míč napálil z úhlu pod „klacek“ do šibenice – 0:1.

Domácí naděje vydržely jen pár vteřin

Jak špatně pro Černou první poločas končil, tak špatně pokračoval poločas druhý - Iliev se dostal ke krásné Pořádkově přihrávce lobem za obranu a útočník proměnil na 0:2. Lhenice poté mohly definitivně rozhodnout, když šel dvakrát Pořádek a jednou Iliev sám proti Kozovi, jenomže střelci své pokusy umísťovali jen vedle tyčí. Černá snížila ze třetí nařízené penalty v zápase. Jak se má proměnit ukázal po penaltovém faulu Dvořáka Havierník1:2. Po rozehrávce si ale Lhenice vzaly dvoubrankový náskok okamžitě zpět – ze skrumáže z křídla vystřelil Pořádek a dal na 3:1. O čtyři minuty později, v 80. minutě, už bylo o osudu utkání jasno. Po chybě domácího brankáře Kozy, který rozehrával míč a jehož úmysly hosté přečetli, zvyšoval už na 4:1 do prázdné brány Beran. Černá už stačila Havierníkem v závěru jen korigovat na konečných 2:4 a dál se zamotává do bojů o záchranu…

(report bude doplněn po infu z tábora Černé)

Byli jste na zápase, neby jste byli přímými účastníky na hřišti? Ohodnoťte jeho úroveň nebo oznámkujte výkon rozhodčího a jednotlivých hráčů! Stačí se jednoduše registrovat na fotbalunas.cz!

SK Lhenice
Zbyšek Novák (trenér): „První poločas vypadal ze začátku vyrovnaně, nás ale podržel brankář Dvořák, u kterého rovnou řeknu, že to byl náš hráč utkání. Pak jsme dostali hru pod kontrolu a nakonec těsně před odchodem do šatny dali na 1:0. Škoda, že jsme nedali za stavu 2:0 další gól z našich velkých šancí, už by bylo rozhodnuto dřív. Na začátku zápasu nám chyběli čtyři lidé základní jedenáctky, takže jsme měli v hodně kombinované sestavě strach o výsledek, ale snahou a pílí celého týmu jsme zápas dovedli do vítězného konce. Hráli jsme v Loučovicích, místní hřiště znám, dneska bylo skutečně nádherné.“

TJ Černá v Pošumaví
M. Koza [-] (5. J. Bublík [-] ) - J. Šlak [-] , M. Frnka [-] , D. Čerkl [-] (72. L. Brůha [-] ) , T. Kordík [-] - K. Strnad [-] (61. K. Zeman [-] ) , P. Pavlis [-] , M. Sivák [-] , J. Černý [-] - J. Havierník [-] , M. Koza [-]

SK Lhenice
J. Dvořák [-] - T. Tůma [-] , L. Kopf [-] , J. Exner [-] - J. Schön [-] , P. Prenner [-] , M. Mahák [-] , L. Burda [-] (79. P. Starý [-] ) , J. Beran [-] - R. Pořádek [-] , R. Iliev [-]

ŽK: 60. K. Strnad - 40. J. Dvořák , 41. L. Kopf , 44. P. Prenner , 50. R. Iliev .
Hráči zápasu: J. Havierník - J. Dvořák .
Místo: Černá. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Křížek Danek - BUMBA František, JANDA Jaroslav.