16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

--

0

Hosté přicestovali pouze s jedním hráčem na střídání a Netolice si tak poměrně v klidu dokráčely pro výhru.

Netoličtí byli lepší

Stačila dvě odehraná jarní kola a už máme jen jediný tým, který posbíral maximální množství šesti bodů za dvě možné výhry. A tím jsou právě Netolice. Ty minule porazily Kamenný Újezd, tentokrát si vyšláply na Vyšší Brod. Ten jim situaci ale značně usnadnil, když nedorazil v kompletní sestavě. A nastoupivší jedenáctka se s formou zrovna dvakrát nepotkala. Netoličtí vstoupili do zápasu velmi dobře a od první minuty svého soupeře přehrávali. Už ve 3. minutě se měnilo skóre, po rohu zakončoval domácí Řehoř, na zadní tyči se nedohodl gólman Rapčan s Kročákem a míč byl za jejich přispění sklepnut za brankovou čáru - 1:0. V dalších minutách se na obranu hostů valil jeden útok z druhým, hosté se do zápasu příliš nedostali. Pokusy Netolických ale ztroskotaly na připraveném Rapčanovi, v jiných příležitostech měli domácí špatně seřízená mířidla. Po ruce Krauskopfa ve vápně pak měli domácí také výhodu pokutového kopu, ten však Rapčan dobrým zákrokem zlikvidoval. Ještě za stavu 1:0 se po ojedinělé šanci dostal ke střele Krauskopf, ale jen orazítkoval břevno domácí svatyně. Druhé branky se domácí nakonec dočkali ještě v prvním poločase. Pět minut před odchodem do šaten si po centru Peška z pravé strany opět neporozuměli stoper Pomije s D. Rapčanem a za přispění prvně jmenovaného skončil míč v síti - 2:0

Krauskopf jen mírnil porážku

Ani druhá půle obraz hry moc nezměnila a prosazovali se opět domácí. Hosté se kvůli nepřesnostem v rozehrávce moc do hry nedostávali a spíše se jen bránili. Už pět minut po pauze Netoličtí pojistili vedení, když Reindlovu střelu zpoza vápna Rapčan neudržel a potřetí v zápse lovil míč ze sítě. Hosté se zmohli jen na korekci stavu v 67. minutě. Gondek se u brankové čáry zbavil dvou obránců a předložil míč na penaltě osamocenému Krauskopfovi, jenž uklidil míč k levé tyči - 3:1. Vítězství domácích mohlo být výraznější, například Vlášek neproměnil penaltu - jak ji kopl si můžete podrobně prohlédnout ve fotogalerii...

ZDROJ FOTO: Facebook 1. FC Netolice

1. FC Netolice
Jiří Nárovec (trenér): "Jsem rád, že jsme výhrou potvrdili tři získané body z minulého zápasu s Kameňákem. Od začátku zápasu jsme měli navrch a soupeře přehrávali. O vyšší výhru jsme se bohužel připravili svými nepřesnostmi, zbrklostí a především neproměňováním gólových šancí. Své by o tom mohl vyprávět Vašek Vlášek, který si včera opravdu vybral "den blbec", když neproměnil několik vyložených šancí včetně penalty... Celkově ale kluci zápas odehráli velmi zodpovědně, takže pochvalu si tentokrát zaslouží celý tým."

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér): "Tohle byl opravdu zápas blbec. Vázla nám kombinace, rozehrávka, měli jsme obrovské problémy s bráněním, dali jsme si dva regulérní vlastence. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, a to ještě mohli vstřelit víc branek. Gólman chytil penaltu a asi tři další šance, v dalších příležitostech domácí selhali. Náš výkon byl opravdu špatný."

T. Nárovec [-] - D. Reindl [-] , P. Reindl [-] (73. D. Andres [-] ) , J. Pivoňka [-] , M. Řehoř [-] , J. Urban [-] (79. F. Rokůsek [-] ) , V. Vlášek [-] (89. I. Cibuzar [-] ) , M. Pešek [-] (86. P. Kvapil [-] ) , S. Šulc [-] , P. Beneš [-] , J. Lukáš [-]

D. Rapčan [-] - V. Pomije [-] , M. Vančura [-] , F. Klíma [-] - L. Rapčan [-] , F. Kročák [-] , K. Krauskopf [-] , T. Dibďák [-] , J. Rohlík [-] , A. Jirkal [-] (82. V. Marek [-] ) - J. Gondek [-] -

ŽK: 85. K. Krauskopf .
Místo: Netolice. Počet diváků: 110. Rozhodčí: Frček Filip - TOUCHA Matěj, SÝKORA Pavol.