16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Čtyři góly, tři červené karty, surový Bláhův faul, potyčka s diváky. Žádná nuda

1

Nemanice i na druhý pokus na jaře remízovaly. Tentokrát přibrzdil vedoucí celek tabulky bojovný Sedlec, který dokonce dvakrát vedl. V utkání ale bylo více zajímavých situací...

Sedlec uspěl z ojedinělé šance poločasu

Nemanice zatím hledají recept na to, jak navázat na suverénní výsledky z podzimu. První poločas se jim moc nepovedl. A Sedlec šel do vedení. Z ojedinělé šance se dokázal prosadit z brejkové situace Kučera, který se tak vyšvihl na pozici nejlepšího střelce soutěže, o které se bude přetahovat s plánským duem Petscher-Balogh – 0:1. Nemanice se oklepaly až v závěru a stačilo to na vyrovnání na 1:1. Domácí začali dobře kombinovat a chvíli před půlí se radoval Severa.

Bláhův faul vzbudil vášně, táta se mstil za syna

Druhý poločas opět začali lépe hosté. Rohový kop pustil sedlecký hráč chytře mezi nohama a Bláha byl připraven, míč umístil k Polomčákově tyči - 1:2. Nemanice ale opět dokázaly srovnat krok, a to hodně rychle. Nevosad z půlky dával dlouhý míč na Novotného, který si ho zpracoval, zbavil se obránce a Hanzalovi poslal zakončení na bližší tyč – 2:2. 55. minuta pak utkání totálně vyhecovala. Bláha šel skluzem proti noze Dubského ml. Pro toho musela přijet sanitka. Sudí Slepička následně tasil dvakrát červenou kartu – jednu pro Bláhu (už druhá v sezóně pro tohoto hráče za podobný zákrok), jednu pro domácího útočníka Dubského st., otce zraněného hráče, dle zápisu za ránu pěstí do Bláhova břicha. I nadále bylo utkání zajímavé, Sedlec se dokázal dostat do dvou šancí, kdy Špán dokonce trefil tyč a Polomčák vychytal Pavlíčka. Pro Nemanické byl bod málo a tak v závěru přišpendlili Sedlec do obrany, ale neuspěli. A to i proto, že jeden náznak příležitosti zhatil svým taktickým faulem Michalec a byl dalším, kdo byť jen o pár vteřin, putoval předčasně do sprchy.

SK Nemanice
Petr Böhm (hráč): "První poločas byl z naší strany podobný tomu minulému se Zliví, nemastné neslané, až v poslední čtvrthodině jsme se zvedli., předváděli ťukes a soupeře zatlačili a vyrovnali. Jediné, co produkoval soupeř, bylo to, že stoper vzal míč a přišel dlouhý nákop. Ve druhé půli všechny překvapil nepovedený roh a nakonec z něj Sedlec dal na 2:1. Vyrovnali jsme. Pak situaci vyhrotil pan Bláha, jak jsme se doslechli, tak něco podobného neudělal poprvé, kdy nesmyslně sejmul na podzim hráče Dřítně. Tentokrát si odkopl míč, Dubský ml. si ho chtěl zpracovat a běžet po lajně a pan Bláha k němu dojel, zvedl chodidlo a plnou silou ho narval do kotníku. Přijela rychlá, Dubský má přetrhané všechny vazy v kotníku, naštěstí se nepotvrdilo podezření na zlomeninu. Dubský má ale po sezóně. Rozhodčí to pak neukočíroval a dal dvě červené, za nás tátovi zraněného hráče, který ho šel bránit. Sedlečtí hráli od podlahy, okopávali nás, rozhodčí, i když se nehrálo snad čtvrt hodiny, nastavil jen pět minut a utkání končilo, když gradoval náš tlak. Pískal to mladý kluk, nechal si od Sedleckých nadávat, kdyby dával karty od začátku, na obě strany, mohl být klid. K inzultaci, kterou uvedl Tomáš Kučera – zmiňovaný pan Bláha šel po zákroku do kabin, pustil se do strkanice s lidmi okolo, hlavní pořadatel šel situaci řešit, Bláhu odtrhávat od diváků, a ten začal padat na zem a válet se, že je mu strašně ubližováno. Hezký herecký výkon, rozhodčí zápis vyplňují ještě doteď. Pan Bláha byl rád, že se pak aspoň vysprchoval, věděl asi, proč se mu mezi lidi nechce, moc čisté svědomí asi neměl. Takže říkat, že někdo inzultoval hráče, je v tomto případě asi bezpředmětné. Hráči zápasu byli Kupka a Nevosad. Je rozdíl v tom hráče vymazat a pokopat.“

SK Sedlec
Tomáš Kučera (útočník): "Na hřišti Nemanic zatím všichni prohráli, takže jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, ale na soupeře jsme se dobře připravili a naše brejky jim dělaly velké problémy. Z prvního takového jsem dal gól, domácí ale těsně před poločasem, kdy měli vůbec první šanci, vyrovnali. Hned po půli jsme šli po rohu do vedení, ale pak obrana podcenila dlouhý míč a domácí srovnali. Pak už se fotbal moc nehrál, po faulu na Dubského ml. byl vyloučen Bláha, Dubský st. ho šel pomstít a šel taky ven, Bláhu pak inzultoval při odchodu hlavní pořadatel, takže pravá vesnická zábava... Když se zase začalo hrát, nastřelil Špán tyč a Pavlíčka vychytal Polomčák. Škoda, mohli jsme jako první Nemanice porazit, ale i bod odtud má svou cenu, vždyť ho z Nemanic ještě nikdo neodvezl. Nejlepším hráčem na place byl střední halv Zíka, který absolutně vymazal domácího kapitána Nevosada."

SK Nemanice
J. Polomčák [-] - S. Dubský ml. [-] (61. J. Hucek [-] ) , T. Kupka [-] , A. Motl [-] , K. Zatloukal [-] - J. Nevosad [-] , M. Severa [-] (61. R. Kochlöfl [-] ) , J. Křiváček [-] , M. Novotný [-] - F. Záveský [-] , S. Dubský [-]

SK Sedlec
F. Hanzal [-] - M. Bláha [-] , T. Kučera [-] , J. Špán [-] (86. K. Pekař [-] ) , M. Peterka [-] (76. J. Staněk [-] ) , J. Koch [-] , M. Chromý [-] , J. Pavlíček [-] , M. Pešek [-] , J. Zíka [-] (93. V. Šindelář [-] ) , K. Michalec [-]

ŽK: 55. R. Kochlöfl - 33. J. Pavlíček , 59. F. Hanzal , 88. K. Michalec , 90. J. Koch . ČK: 56. S. Dubský - 55. M. Bláha , 90. K. Michalec , 92. K. Michalec .
Hráči zápasu: T. Kupka , J. Nevosad - J. Zíka .
Místo: Nemanice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Slepička Vít - HNILIČKA Jaroslav, BUŘIČ Josef.