26.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

--

Kaplice se rozloučila s 1.A třídou porážkou

0

K poslednímu utkání soutěžního ročníku 2015/2016 a také k minimálně na rok poslednímu střetnutí v I. A třídě zavítali Kapličtí na hřiště zálohy divizního Roudného.

Domácí šli rychle do vedení...

Bezbrankový stav vydržel pouze do sedmé minuty. Skóre zápasu otevřel přesně zakončující Martin Bartizal – 1:0. V patnácté minutě museli hosté poprvé v zápase nuceně střídat, když zraněného Hoška nahradil v sestavě premiant Jan Fejtek. Domácí byli aktivnější. Bylo znát, že prakticky většina hráčů hostujícího kádru má v nohách dopolední utkání za starší dorost. I proto byli domácí většinu zápasu aktivnějším týmem, ale další své šance v prvním poločase již využít nedokázali. Skórovat se nepodařilo ani hostům, i oni své příležitosti měli. Nejblíže ke gólu měl zřejmě narozeninový oslavenec Radek Řežáb, jenomže ani jemu nebylo gólově přáno.

Kaplice se prosadit nedokázala...

Do druhého dějství naskočilo v domácím dresu hned trio čerstvých hráčů, hosté během poločasové pauzy střídali jednou. I nástup do druhé půle vyšel Malšanům náramně. Znovu po sedmi minutách se dokázali střelecky prosadit. Gólmana Říhu dokázal překonat střídající Matěj Otepka – 2:0. Zápas probíhal i díky druhé přesně trefě v poklidu. Domácí své další příležitosti proměnit nedokázali. Po hodině hry museli hosté znovu nuceně střídat, když se zranil v tomto utkání útočník Říha a toho v sestavě nahradil další debutant ještě ne ani šestnáctiletý Dan Pál. Blízko ke gólu měl po standardní situaci zakončující Sedláček, Korandu překonat nedokázal. V koncovce se v následujících minutách nedařilo ani domácím, kteří proti viditelně unaveným hostům měli více příležitostí. Kapličtí neskórovali ani po velkém závaru, kdy míč několikrát prolétl velmi blízko brankové čáry. Domácí se o další góly také připravovali sami špatnou finální přihrávkou, jakou například předvedl Kubeš při samostatném úniku dvou hráčů na osamoceného gólmana. Definitivní podobu výsledku dali Malšané devět minut před koncem, kdy Dennis Rottenborn přízemní střelou přes změť těl před sebou procedil balón pod brankářem Říhou do branky – 3:0. Domácí si ziskem tří bodů zajistili konečné sedmé místo.

Autor reportáže a fotografií: Libor Granec

TJ Malše Roudné B
Jan Rezek (trenér): V zápase jsme měli většinu času míč na kopačkách mi a převahu jsme vyjádřili jednobrankovým vedením do přestávky. Hosté nám zahrozili z brejků, ale 100% šance neproměnili. Ve druhém poločase jsme hru kontrolovali a přidali jsme dva góly a zápas v poklidu dohráli.

TJ Spartak Kaplice
Libor Granec: Sestava byla znovu z nejrůznějších důvodů velmi kombinovaná. Branku Spartaku potřetí v sezóně hájil nejstarší z brankářského rodu Říhů, mladší z nich nastoupil s kapitánskou páskou na hrotu útoku. Kapličtí se díky porážce propadli na poslední místo a po roce znovu míří o soutěž níže.

L. Koranda [-] - M. Bartizal [-] (46. F. Mrzena [-] ) , P. Fux [-] (46. J. Matoušek [-] ) , S. Kubeš [-] , D. Rottenborn [-] , M. Strapáč [-] , F. Matoušek [-] , A. Trejbal [-] , F. Šantrůček [-] (57. J. Vopelka [-] ) , T. Troup [-] , F. Řehák [-] (46. M. Otepka [-] )

F. Říha st. [-] - V. Kuchař [-] , F. Marek [-] , P. Hošek [-] (15. J. Fejtek [-] ) , P. Janura [-] , F. Říha ml. [-] (60. D. Pál [-] ) , T. Sedláček [-] , R. Řežáb [-] , R. Daniel [-] , J. Doubrava [-] (46. J. Divoký [-] ) , F. Vosátka [-]

ŽK: 86. J. Matoušek - 11. F. Vosátka , 42. J. Doubrava , 67. J. Divoký , 75. V. Kuchař .
Hráči zápasu: D. Rottenborn , M. Bartizal , M. Otepka .
Místo: Roudné. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Havlík Martin - KŘÍŽ Karel, HAVLÍK Vojtěch.