14.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Souboj dvou týmů z chvostu tabulky jasně pro Lažiště!

87. D. Roubín (p.) - 19. O. Chalupa , 26. D. Kováč , 52. R. Vojta , 83. D. Kováč
0

Před tímto kolem se nacházely oba celky na posledních dvou místech tabulky a hrálo se tedy o šest bodů. Lépe utkání zvládli hosté.

Hosté se ujali dvoubrankového vedení...

Souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky byl na programu fotbalového víkendu v Oseku, kde místní rezerva přivítala Lažiště. Hosté v minulém kole získali bod za remízu s Větrovy a Osek podlehl Vimperku. Pokud se chtěli domácí odlepit ze dna tabulky, museli by pořádně zabrat. Zisk tří bodů se jim však začal vzdalovat už v první pětačtyřicetiminutovce. V 19. minutě bylo s Osekem poprvé zle. K míči se dostal Ondřej Chalupa a poslal svůj tým do vedení 0:1. Sotva se domácí stačili vzpamatovat z první branky, musel osecký gólman Chaluš lovit míč ze své sítě podruhé. V 26. minutě zvýšil vedení Lažiště David Kováč a hosté byli zase o něco blíže k vítězství. To bylo v prvním poločase z obou stran vše a do šaten odcházeli spokojenější hosté.

Domácí byli bezzubí...

Stejně vlažně jako vstoupili domácí do prvního poločasu, pokračovali i v dějství druhém a Lažiště dál trestalo. V 52. minutě se na střeleckou listinu zapsal Roman Vojta a hosté z Lažiště kráčeli suverénně za ziskem tří bodů. V průběhu druhého poločasu kontrolovali hru a domácí do žádných vážnějších akcí nepouštěli. S přibývajícími minutami bylo stále více jasné, který z týmů bude slavit výhru. Lažiště navíc ještě v 83. minutě přidalo pojistku v podobě čtvrté branky. Podruhé v zápase rozvlnil síť David Kováč. Domácí už stihli v samotném závěru utkání pouze korigovat výsledek, když v 87. minutě proměnil nařízený pokutový kop Dominik Roubín. To však pohodlné vedení hostů nemohlo ohrozit a po závěrečném hvizdu hlavního arbitra mohli slavit vítězství.

TJ Osek B
Radim Kuneš (obránce): Hráli jsme doma s Lažištěm, byl to souboj posledního týmu s předposledním a úroveň zápasu tomu odpovídala. Nekonala se žádná fotbalová hitparáda. My jsme k zápasu přistoupili velice laxně a soupeř byl ve všem lepší. Kdybychom dostali 8 gólů, nemohl by nikdo říci ani slovo. Za stavu 4:0 jsme korigovali Roubínem, který proměnil penaltu. Soupeř neproměnil spoustu svých šancí, my kromě pár šancí ze začátku zápasu se k ničemu nedostali

TJ Osek B
J. Chaluš [-] - R. Kuneš [-] , M. Kroupa [-] , F. Frček [-] , J. Ouška [-] (55. T. Hřebejk [-] ) - M. Komrska [-] , T. Hromek [-] , J. Hájek [-] , J. Hoch [-] , D. Roubín [-] , J. Diviš [-] -

FK Lažiště
S. Bauer [-] - J. Mocek [-] , J. Macek [-] , J. Žák [-] , T. Zelenka [-] - O. Chalupa [-] , R. Vojta [-] , L. Rameš [-] , J. Albert [-] - D. Kobera [-] , D. Kováč [-]

ŽK: 86. T. Zelenka .
Hráči zápasu: O. Chalupa , R. Vojta , D. Kováč .
Místo: Osek. Počet diváků: 15. Rozhodčí: Tauber Lukáš - Šťastný Petr, Leiš Filip.