24.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2015-2016

--

Rokytnice nadělila Jakubovu osm gólů

13. M. Vahila , 34. M. Prokeš , 39. M. Prokeš (p.) , 43. J. Syrový , 63. M. Vahila , 66. J. Syrový , 76. M. Vahila , 80. R. Ferkl
0

Poslední květnový víkend přívitala Rokytnice na svém zeleném pažitu hráče z Jakubova. Domácí tým zcela jistě zaujal své diváky díky jasnému výkonu v podobě osmi vstřelených branek.

Rozhodující první půle

Fanoušci, kteří se rozhodli zavítat na toto utkání, mohli prvních deset minut pozorovat vyrovnaný fotbal. Avšak ve 13. minutě se na branku řítil na bránu domácí kapitán Vahila, udělal kličku brankáři a zakončil - 1:0.Od této chvíle byl tím lepším mužstvem tým domácích. Rokytnice předváděla pohledné akce, ale buď jejich střely končily v rukavicích gólmana Klímy nebo pouze orazítkovaly brankovou konstrukci. Až ve 34. minutě zvýšil vedení útočník Prokeš, který se po dobré akci a přihrávce od Ferkla dostal k zakončení. Tento zmíněný útočník si připsal i svůj druhý gól, tentokrát z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na Syrového. Tečku za výkonem domácích v prvním poločase přidal ve 43. minutě Syrový, který šel ze strany sám na gólmana a bez problémů zakončil. Do kabin se šlo s výsledkem 4:0 a zápas byl jasně rozhodnut již po první půlce.

Další čtyři góly

Rokytnice i nadále se vytvářela šance, které však ne a ne proměnit. I hosté dokázali párkrat zahrozit před bránou domácího mužstva, ale brankář Hobza opět přeedváděl výborné zákroky. V 63. minutě přidal svůj druhý gól Vahila a na výsledkové tabuli se rozsvítil výsledek 5:0. O tři minuty později se po chybě jakubovské obrany dostali sami před bránu Vahila a Syrový. Posledně jmenovaný si s přihrávkou před prázdnou bránou dokázal poradit a také vstřelil svůj druhý gól - 6:0. Hattrick v 76. minutě zkompletoval Vahila a v 80. minutě výsledek dovršil střelou k tyči Ferkl - 8:0. Zápas mohl klidně skončit dvojciferným výsledkem, ale domácí nedokázali vytvořených šancí využít. I přesto Rokytnice předvedla výborný výkon a zaslouženě vyhrála tak vysokým výsledkem.

Autor: Petr Herbrych

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
L. Hobza [-] - J. Bílek [-] (46. J. Veleba [-] ) , J. Syrový [-] (80. M. Štork [-] ) , M. Prokeš [-] (51. J. Herbrych [-] ) , J. Hakl [-] (66. F. Vejmelka [-] ) , O. Dalecký [-] , R. Ferkl [-] , R. Sochna [-] , M. Vahila [-] (80. O. Štefánek [-] ) , A. Štefánek [-] , L. Hakl [-]

Družstevník Jakubov
M. Klíma [-] - T. Pospíchal [-] , J. Novák [-] , M. Chalupa [-] , P. Dvořák [-] , M. Dunkler [-] , T. Kosmák [-] , M. Pavela [-] , R. Kafka [-] , M. Dunkler [-] , D. Šibor [-]

ŽK: 60. O. Dalecký - 41. M. Pavela , 54. T. Kosmák , 60. R. Kafka , 85. D. Šibor .
Místo: Rokytnice n. R.. Počet diváků: 100. Rozhodčí: KUBA Lukáš - KUBA Michal, SKÁLA Martin.