Malenovice nasázely Lukovu půltucet branek a jdou do čela tabulky

0

Do Malenovic zamířil sestupem ohrožený Lukov, který se ale na jaře zatím prezentoval výbornými výkony. Domácí celek vyhrál v minulém kiole derby v Přílukách a v souboji s Lukovem byl velkým favoritem. Malenovice také vlétly do zápasu jako uragán a po půlhodině hry svítilo na světelné tabuli skore 5:0 pro domácí tým a hosté byli na ručník. Při střelcké chuti byl nejvíce kanonýr David Bartoň, který v utkání zaznamenal nakonec čtyři branky a v tabulce střelců drží skvělé druhé místo za nevšovským Tomšů. Malenovice se při prohře Sehradic s Tečovicemi posunuly do čela tabulky a v příští sobotu se představí na půdě poslední slavičínské rezervy.

Domácí předvedli půlhodinou smršť a vedli o pět branek

David Bartoň zaznamenal nakonec čtyři branky

Domácí hráči se malenovickým divákům chtěli omluvit za ztrátu jednoho bodu z minulého domácího kola a maximálně se jim to podařilo. Impozantním vstupem ve druhé minutě Honzou Dorotíkem nastartartovali kanonádu, která se trošičku zadrhla až ve druhém poločase, kdy dostala příležitost celá domácí lavička. Prakticky to byla one man show Davida Bartoně. Tomu spoluhráči servírovali jednu exkluzivní gólovou nahrávku za druhou a on je nekompromisně proměňoval. Tři branky do poločasu plus jedna vlastní a o výsledku bylo rozhodnuto. V Malenovicích bylo téměř 150 diváků zvědavo, zda vyloupení Příluku minulý víkend nebylo náhodné. Odpověď dostali brzy. Již ve druhé minutě otevřel skore Honza Dorotík po skvěle sehraném rohovém kopu. Ve 12. minutě to bylo 2-0, když Radim Střelec zatahl míč po levé straně, přihrávkou našel Davida Bartoně a ten nazaváhal. Ve 20. minutě si dezorientovaná obrana  hostí srazila prudký centr do vlastní brány a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se přesto nezavřeli do obranné ulity, ale i tak do poločasu jim přidal další dva góly David Bartoň, který to s útokem na nejlepšího střelce myslí smrtelně vážně.

Druhý poločas byl ve znamení zvýšené aktivity Lukova, ale bez gólového efektu. Domácím se ze spousty slibných příležitostí podařilo zužitkovat jen jednu, opět Davidem Bartoněm, a tak se zrodil tenisový výsledek. „Vstoupili jme do zápasu přesně, jak jsme si řekli. Rychlý gól, pak pojistka. Ve druhém poločase pak bylo obtížné udržet koncentraci hráčů za stavu 5:0. Proto byla k vidění spousta nepřesností, improvizací a neproměňování šancí. Příjemným překvapením byl výkon střídajícího Petra Menši, ve kterém vidím obrovský potenciál," podotkl trenér Malenovic Josef Juráň. Ve druhém  poločasu byla na domácích znát snaha o zvýšení skóre, nicméně hosté zpřesnili hru a zvýšili důraz v osobních soubojích. Skóre se tak změnilo až v 62. minutě a opět zásluhou Davida Bartoně. Pak dostala šanci i celá domácí lavička a nutno říci,  že nezklamala. Hosté zahrozili jen po chybách domácích,ale ty napravil bezchybným výkonem domácí gólman Adam Juráň.

FC Malenovice
Josef Juráň, trenér: Pochvalu zaslouží celý tým, hlavně za výkon v první půli, příjemně překvapili i střídající hráči a navíc skvělé utkání zahrál kanonýr David Bartoň. Jsme v čele tabulky, ale v příštím kole jedeme do Slavičína, kde bude rezerva FC TVD nejspíše hodně posílená....

SK Lukov
Michal Teplý, kapitán:

A. Juráň [-] - J. Dorotík [-] , R. Střelec [-] , M. Bartoň [-] (76. O. Macek [-] ) , V. Gazda [-] - M. Struška [-] , T. Lhotský [-] , L. Brázda [-] (62. P. Menša [-] ) , D. Torma [-] (80. D. Galatík [-] ) - J. Bartoň [-] (83. D. Zahnaš [-] ) , D. Bartoň [-]

SK Lukov
Z. Jokl [-] - L. Vítovský [-] , R. Šimčík [-] (70. T. Novák [-] ) , P. Jánský [-] , R. Kamenčák [-] , M. Čík [-] (72. L. Vaškůj [-] ) , M. Holomek [-] , O. Macík [-] , D. Žáček [-] , T. Teplý [-] , M. Teplý [-]

ŽK: 74. M. Bartoň - 69. M. Čík .
Hráči zápasu: D. Bartoň , J. Dorotík .
Místo: Malenovice. Počet diváků: 150. Rozhodčí: ČÍŽ Roman - NOVÁK Radek, VICHOREC Petr (N).