--

--

Meteoru rozlučka nevyšla, od Domažlic dostal na cestu do divize pět branek!

0

Už dlouho se ví, že Meteor svou třetiligovou účast neobhájí a zkusí si minimálně na rok nižší divizi. Nicméně rozloučit (poslední kolo proti Bohemians Meteor předehrával) se chtěl s ČFL dobrým výkonem a alespoň v posledním kole potěšit domácí fanoušci. Domažlice podobné starosti nemají a jediné co řeší je, jak moc vysoko v tabulce bude jejich tým figurovat po posledním odehraném kole. Ve hře je stále i stříbrná příčka!

Dva zásahy v rozmezí pěti minut Meteor položily

Pokud se někdo obával, že utkání bude chybět ten správný náboj, mohl tyto své obavy zaplašit hned od úvodních minut. A první možná trochu překvapivě útočili domácí. Klavík unikal po straně sám na brankáře Švihoříka, mohl nahrávat, ale nakonec se rozhodl sám zakončovat, což se později neukázalo jako správná volba. A Domažlice s trestem na nic nečekaly a Roubalem připomněli staré známe pravidlo – Nedáš? Dostaneš! – 0:1. To byla pro Meteor velká nepříjemnost a stačilo jen pět minut, aby se musel smiřovat přímo s pohromou. Petr Došlý číhal ve správný čas na správném místě a podařilo se mu zachytit hodně nepovedenou malou domů z kopaček Moudrého. Michňa se už pak jen mohl ohlížet, jak míč putuje za jeho záda – 0:2. O rychlou odpověď se pokoušel chvíli na to opět Klavík, který ani na podruhé neuspěl, tentokráte hlavou. Klavík byl směrem do předu nejaktivnějším hráčem domácího celku a z toho pramenila i jeho další příležitost, Studničkova přihrávka však šla až příliš dozadu. Dopředu se znovu osmělili i hosté a do šance se řítil Došlý. Kapitulovat před ním po druhé už ale Michňa odmítl. První poločas tedy skončil lépe pro Domažlické.

Snahu Meteoru dokázal zúročit dvakrát Klavík

V první půli si vzal na starost úvodní nebezpečnou akci Meteor a neproměnil. To ve druhé se role otočily a za Domažlice zakončoval Došlý, který napálil odražený míč rovnou do šibenic a připsal si druhý zářez v zápase – 0:3. Minulý týden se do sestavy kola za hosty prosadil Mužík a nebezpečný byl i dnes. Michňa měl co dělat, aby jeho přímý kop vyboxoval na roh. Za dvě minuty už ale přece jen kapituloval po střele Javorského0:4. To už bylo na Klavíka moc, nerozpakoval se a vstřelil alespoň čestný zásah svého týmu – 1:4. S góly se v té chvíli roztrhl pytel na obou stranách. Čtyřgólové vedení pro svůj tým zajišťoval z dorážky Adam Beránek1:5. Poslední slovo chtěl mít ale Klavík a nakonec se mu to podařilo. Po dobře sehraném brejku zakončoval přesně k tyči – 2:5. Tím udělal pomyslnou tečku za celým utkáním a Meteor naposledy zatleskal svým fanouškům jako třetiligový tým. Domažlice udržely třetí příčku a dále bojují o stříbro, rozhodne se až příští týden.

Autor reportáže: František Jaroš