--

--

V Písku jako u Verdunu. Diváci viděli devět gólů! FOTO: JAN ŠKRLE

0

Jihočeský Písek hostil v utkání třicátého prvního kola třetí ligy Benešov a byl to pro něho poslední zápas na domácím hřišti. Hosté už měli záchranu jistou, naopak Písečtí museli bezpodmínečně zvítězit, pokud nechtějí v příštím roce objíždět divizní mužstva. Bylo tedy jasné, kdo je v zápase tím motivovanějším a zbývalo už tedy „jen“ tuto motivaci převést na góly. A když si domácí řekl trenér Prášil řekl, že hosty je třeba prostě přestřílet, bylo jasné, že se diváci mají na co těšit.

Pytel s góly se roztrhl hned v úvodu.

Neuběhlo ani pět minut a přestřelka mohla začít. Stačilo k tomu, aby se srazili dva Benešovští hráči a jejich špatnou orientaci potrestal krásnou ranou z dálky Sajtl – 1:0. Pro hosty to samozřejmě zrovna snový začátek nebyl, zbraně ovšem nesložili a brzo se jim to mělo vyplatit. Písek se snažil držet míč více na noze, nepouštět soupeře do nebezpečných eventualit a mít zápas pod kontrolou. To se jim přestalo dařit v sedmnácté minutě. Benešovští totiž rozvedli rychlý útok po pravé straně, míč dokázali posunout až do šestnáctky a v ní se nejlépe zorientoval Balata, který posunul ve skluzu míč do odkryté branky - 1:1. Přijít takhle rychle o vedení? To si nemohl Písek dovolit, a proto znovu rychle odpověděl. Voráček převzal míč na středu hřiště, před dvěma protihráči párkrát zasekl a poté vypálil přesně k levé tyči – 2:1. Písek se poučil ze svého úvodního vedení a to druhé si tak chtěl raději pojistit. Jednou mu v tom ale zabránil na brankové čáře Zákostelecký, chvíli na to Němec těsně minul. Poté přišel relativní klid, který trval do čtyřicáté třetí minuty. Během ní hosté dokázali vyrovnat. Konkrétně to byl předchozí hrdina z obrany Zákostelecký, který zakončoval po centru z pravé strany – 2:2. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Písek prokázal svou obrovskou útočnou sílu.

Rozhodný stav z první poloviny utkání v té druhé dlouho netrval. Už po třech minutách jej totiž přepisoval domácí střelec Němec. Se zakončením z metru do zcela odkryté branky neměl žádný problém – 3:2. Třetí vyrovnání Benešova už Písek odmítl připustit a gólové pojistky se na třetí pokus přece jen dočkal. Ježdík se ujal míče po akci na levé straně hřišti, za vápnem si jej připravil a nekompromisně uklidil pod břevno Starečkovi branky – 4:2. V tu chvíli už byly písečtí na koni a svou převahu brzo znovu přetavili v branku. A byl to znovu Němec, který zakončoval do polo odkryté branky Benešova útočnou akci domácích – 5:2. Dostat tzv. bůra je ve fotbale vždy nepříjemná věc a pořád nebyl všem dnům konec. Stále totiž chyběla na střelecké listině největší osobnost v současném Píseckém kádru, tedy Miroslav Slepička. Ten se dočkal svého zářezu na pažbě v sedmdesáté páté minutě. Němec unikal hostující obraně a při případném dobrém zakončení by dosáhl na hattrick. Ukázal ale týmového ducha a rozhodl se pro přihrávku na nabíhajícího Slepičku, který už měl úlohu velmi snadnou – 6:2. Toto hrozivé skóre chtěl Benešov alespoň korigovat a pár minut po Slepičkově gólu se mu to i podařilo. Vrňák odvedl na levé straně perfektní práci, uvolnil se, odcentroval a Martin Turek nedal Štěpanovskému svou hlavičkou do levé šibenice žádnou šanci – 6:3. Toto skóre svítilo na světelné tabuli i po závěrečném hvizdu a domácí se tak rozloučili se svými fanoušky výborným fotbalem a gólovou nadílkou. Teď už jim nezbývá než doufat, že si nějaký ten střelný prach nechali i pro své poslední kolo na půdě Admiry. Benešov sice s šesticí gólů ve vlastní síti příliš spokojený být nemůže, na druhou stranu už o nic nehraje.

Autor reportáže: František Jaroš