9.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2015-2016

--

Nečtiny skolily Křelovice a pláchly soupeři v tabulce!

3. V. Šojsl , 31. J. März , 53. M. Hlous - 63. V. Tyr , 71. M. Blažek
0

Oba celky dělily před vzájemný duelem tři body a při vítězství hostů by se tak náskok smazal. Domácí však dokázali těsné vedení uhájit a trhli se svému pronásledovali na průběžné šesté místo s šestibodovým náskokem.

První poločas patřil domácím, kteří si dokázali vypracovat několik brankových příležitostí a dvě také proměnit. I když první trefa Václav Šojsla stála za to. Po centru do vápna totiž skóroval prsama. Vedení svým barvám navýšil Jaroslav März, který dostal dlouhý balón za obranu Křelovic a tváří v tvář Jeníkovi první střelou sice ještě neuspěl, balón se k němu však vrátil a dorážka již úspěšná byla. Tímto výsledkem i první půle skončila a na pětasedmdesát přítomných diváků se mohlo jen dohadovat, jakou zápletku jim přinese poločas druhý.

Ten začal tam, kde jeho předchůdce – tedy rychlou brankou domácích.  Po krásné akci po ose Plic – Polívka – Lejsek přilétl centr do vápna, který hlavou dopravil na místo určení Martin Hlous. Pojišťovací branka Nečtiny uklidnila možná až moc a hosté brzy korigovali, když na konci povedené akce stál Václav Tyr. A protože domácí nebrali varování zcela vážně, zakonči další útočný výpad Křelovic Martin Blažek a drama bylo rázem na světě. Jiskra již však na vyrovnání nedosáhla a ze zisku všech bodů se tak mohly začít radovat Nečtiny, které poskočily na průběžnou šestou příčku, Křelovice jsou desáté.

TJ Nečtiny
Polívka Václav: „První poločas byl v naší režii, mohli jsme vstřelit klidně pět gólů. Po třetí brance z kraje druhé půle jsme přestali hrát. Hosté tak vycítili šanci, ale naštěstí již jen korigovali.“

TJ Jiskra Křelovice
Blažek Tomáš: „Naše marodka bude asi až do konce sezóny, na to doplácíme. Devadesát procent hry měli domácí převahu a zaslouženě vyhráli. Duel však ovlivnily dvě sporné situace - druhý uznaný gól Nečtin, kde podle nás stáli hned dva protihráči v ofsajdu a také nepísknutá penalta pro nás za stavu 3:2, kdy byla ruka ve vápně. To zápas silně ovlivnilo, i když jak už jsem říkal, po většinu času byli domácí lepší.“

TJ Nečtiny
S. Arnet [-] - Z. Bittermann [-] , O. Plic [-] , M. Hlous [-] , K. Junas [-] - J. März [-] , L. Lejsek [-] , V. Šojsl [-] - V. Polívka [-] , F. Socha [-] - O. Hejlík [-]

J. Hebík [-] - J. Nohel [-] (27. P. Vacín [-] ) , P. Masák [-] , V. Tyr [-] , M. Bartoš [-] , L. Kyprý [-] , V. Komárek [-] , M. Hrneček [-] , J. Gruber [-] , T. Blažek [-] , M. Blažek [-]

ŽK: 63. K. Junas .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: KRATOCHVÍL Václav - PASCH Stanislav (N), DANEŠ Václav (N).